Яких дій слід очікувати від РПЦ, коли Україна отримає Томос

18 вересня 2018, 13:58
Читать новость на русском

Після того, як у Україна отримає Єдину помісну церкву, Російська православна церква може припинити молитовне єднання зі Вселенським патріархом і з Українською автокефальною церквою, а також схилити на свій бік дві-три церкви з інших країн, щоправда є імовірним і жорсткіший сценарій.

Про це заявив предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, передає "РБК-Україна".

Читайте також: Білорусь теж хоче незалежну від Росії церкву: що з цього вийде

"Зараз з боку Москви лунають погрози про майбутній "розкол світового православ'я". Але річ у тім, що цю загрозу і ми передбачали, і, думаю, Вселенський патріарх теж. Що таке "розділення світового православ'я"? Ніякого "розділення" не буде. Просто Москва припинить молитовне єднання зі Вселенським патріархом і з Українською автокефальною церквою. На свою сторону Москва може схилити ще дві-три церкви", – підкреслює священнослужитель.

За його словами, позицію Росії щодо автокефалії України можуть підтримати Болгарська, Грузинська та Антіохійська, а також, можливо, і Сербська церкви.

"Потім всі перераховані мною церкви визнають автокефалію Української церкви та повернуться до молитовного єднання з усім православ'ям – якщо й підуть на тимчасовий розрив. Натомість РПЦ буде триматися довше, але рано чи пізно теж буде змушеною повернутися в єдине світове православ'я", – зауважив Філарет.

Водночас він припускає, що росіяни за найжорсткішого розвитку подій можуть також накласти анафему на Вселенського патріарха Варфоломія.

РПЦ може все. Якщо вона на мене наклала анафему, то може накласти анафему і на Вселенського патріарха. Коли на мене наклали анафему, і не було жодних результатів від цього, то, як мені передавали, нинішній патріарх, а тоді ще митрополит Кирил сказав: "Анафема не спрацювала". А Київський патріархат продовжував існувати та зростати. Якщо зараз вони знову спробують застосувати такий інструмент впливу як анафема, то це знову "не спрацює,
– додає очільник Української православної церкви.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участьу роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Як розгортаються події навколо надання автокефалії україні