Якщо росія нападе: у Казахстані назвали союзників, на яких можуть розраховувати

29 серпня 2022, 11:30
Читать новость на русском

Експерти вважають, що росія може у майбутньому напасти на Казахстан через певні причини. Проте ця країна має союзників, які готові допомогти у випадку військової агресії. Зокрема, йдеться про Туреччину, яка має потужну армію.

Про це 24 каналу розповів лідер політичної партії "Опора народу" Казахстану Нуржан Альтаєв. Він зізнається, що заяви від російський політиків щодо нападу на Казахстан були і раніше, до прикладу, від Жириновського.

До теми Казахстан посилює свою армію, побоюючись війни з росією, – WSJ

Він зазначив, що Жиріновський говорив, що треба відбирати північні області росії. Навіть сам путін казав, що ці землі були начебто подаровані Казахстану.

"Після війни в Україні всі розуміють, що від путіна треба триматися якнайдалі, бо вже завтра ця війна може статися з нами", – каже Альтаєв.

На яких союзників може розраховувати Казахстан

Він наголосив, що перш за все, Казахстан може розраховувати на Тюркські держави, адже в нас коріння, мова та, умовно кажучи, кров одна.

Йдеться про:

  • Узбекистан,
  • Киргизстан,
  • Туркменістан,
  • Туреччину.

Туреччина, перш за все, бо вона і по силі, і по потужності армії займає друге місце серед країн НАТО. І вона не залишить без допомоги жодну Тюркську державу, ми це розуміємо,
– переконаний Альтаєв.

За його словами, зараз йдуть перемовини та тісна взаємодія на всіх рівнях з приводу того, щоб в майбутньому створити союз Тюркських держав на чолі з Туреччиною. "Зараз багато роботи йде навколо цього. Думаю, що в подальшому це може стати політичним, економічним і воєнним союзом", – відповів він.

Альтаєв каже, що вже зараз чітко зрозуміло, що якщо на Казахстан хтось нападе, зокрема і росія, то Туреччина прийде на допомогу.

Він вважає, що Казахстан зможе отримувати турецьку зброю, зокрема і Байрактари. "Адже Ердоган вперше вирішив розмістити завод з виробництва Байрактарів на території Казахстану, хоча за кордоном Туреччина не розміщувала раніше такі виробництва", – додав політик.

Як реагує росія на зближення Казахстану з Туреччиною? Він наголосив, що помітно, як росія намагається перекрити для Казахстану канали просування в Європу нафти та газу.

"Історично ми завжди мали один шлях експорту нафти та газу – через росію. Є ще один через Азербайджан та Грузію, але його серйозно не розглядали, бо це дорожче. До того ж, тут росія тисла на Казахстан", – розповів Альтаєв.

Політик зазначив, що тепер йде зближення Казахстану з Тюркськими державами та Туреччиною, тому росія почала перекривати ці шляхи постачання. І казахстанці почали просувати альтернативні шляхи.

Чи допоможе Китай? У Китаї є великі інтереси щодо Казахстану, які стосуються, зокрема, нафти та газу. І в цілому Китай хоче нарощувати свою присутність на території Центральної Азії економічно.

За його словами, в Казахстані є побоювання щодо Китаю, але він вважає, що вони мають працювати разом, бо там великий ринок, який межує з Казахстаном.

Думаю, що Китай спробує максимально не допустити якихось воєнних дій на території Казахстану, бо в них є серйозні економічні та політичні інтереси,
– додав Альтаєв.

Альтаєв заявив, що Казахстан готує армію через можливу війну з росією: відео


До слова, у Казахстані вирішили на рік заборонити експорт продукції військового призначення. Причини такого рішення влада країни не повідомила, проте президент Касим-Жомарт Токаєв нещодавно висловив занепокоєння тим, що казахстанська зброя може потрапити в регіональні військові конфлікти, зокрема і в Україні.