Якщо росія не постачатиме газ Європі, її повністю відключать від системи SWIFT, – Довгополий
Санкції проти росії стосуються абсолютно різних сфер та напрямків, але наші західні партнери досі не ініціювали відімкнення росії від SWIFT – можнародної банківської системи. Це легко пояснити – Європа досі споживає російський газ, але все незабаром зміниться.
Про це 24 каналу розповів український підприємець та засновник компанії Unicorn Nest Денис Довгополий. Він також зазначив, що вчора ввечері вперше російські банкіри заявили, що їм потрібно готуватися до відключення банківської системи росії від SWIFT, а можливо й до вихду із міжнародної банківської економіки.
Читайте також У росії дозволили використання несправних вагонів для пасажирських та вантажних перевезень
"Це відбувається тому, що ЄС та США не відключали росію від SWIFT лише тому, що потрібно платити за газ. Адже не можна платити державі, яка є поза банківською системою оплати", – пояснює Довгополий.
А якщо зараз росія перестане поставляти газ до Європи, то платити більше не потрібно. І це дуже добре розуміють російські банкіри – це буде дуже потужний удар,
– каже аналітик.
Головна новина тижня, на думку Дениса Довгополова – газовий шантаж росії не вдався і те, що європейські сховища вже заповнені майже на 80%.
"Тож якщо росія вирішить різко відімкнути постачання енергоресурсу, то європейці знайдуть вихід, бо лише 9% зі сховищ – російський газ", – каже він.
Якщо росію відімкнуть від SWIFT, каже Довгополий, то вони не зможуть проводити жодні операції із євро та доларами. І також варто зазначити, що росія посилює свою залежність від Китаю, що нам лише на руку.
На який курс гривні потрібно розраховувати взимку 2023 року: дивіться відео із Сергієм Фурсою
Як росія навчилась обходити санкції
- Після повномасштабного вторгнення в Україну росія стала найбільш підсанкційною країною – вона випередила навіть Іран та КНДР. Станом на сьогодні до неї застосовано понад 6 500 санкцій.
- Однак держава-агресорка намагається обійти обмеження за допомогою своїх "союзників". Відомо, що у цьому питанні росії допомагають Китай, Індія та Туреччина.
- Інвестиційний банкір та економіст Сергій Фурса наголосив: для того, щоб санкції діяли результативно потрібно обмежувати експорт. Однак дані російського бюджету за липень свідчать, що криза в країні вже є, і вона буде лише поглиблюватися. Звідси висновок, що санкції працюють.