Таку думку 24 каналу висловив політолог-міжнародник Максим Ялі. Також Іран допомагає росії обходити санкції, зокрема постачанням до країни-агресорки запчастин до автомобілів.
До теми Попри потужні санкції: на скільки зросли прибутки компаній з росії
Як Туреччина допомагає росії
Ялі розповів: є серйозні підозри, що Туреччина допомагає росії купувати європейські товари. Крім того, вона збільшує закупівлі російської нафти.
Туреччина також хоче стати посередником і заробляти на російському газі, перепродаючи його до Євросоюзу за космічними цінами, купуючи його в росії за цінами, мабуть, у 10 разів нижчими,
– зазначив політолог-міжнародник.
Утім, за його словами, Вашингтон уже озвучив турецьким компаніям попередження, якщо вони й надалі це робитимуть, проти них будуть уведені санкції.
Допомога від Індії і Китаю
Політолог міжнародник зауважив, що США намагаються так само переконати Індію і Китай не допомагати росії. На жаль для нас, поки безрезультатно.
"Індія і Китай мають можливість заповнювати свої резерви. А це десятки мільярдів доларів прибутків. Просто так від них відмовитись ніхто не хоче. Тим паче, зокрема Індія, вважає, що її цей конфлікт не стосується", – наголосив Ялі.
Яка вигода для Китаю
На думку політолога-міжнародника, Китай має найбільшу вигоду від того, що росія воює з Україною. І в короткостроковій перспективі, і в довгостроковій.
Щодо короткострокової Ялі відзначив дешеву нафту, газ, які отримує Китай. А також те, що він має змогу збільшити свій експорт. Зокрема, електроніки й автомобілів.
Щодо довгострокової перспективи Китай має ще більшу вигоду. Він зацікавлений у тому, щоб війна тривала якнайдовше.
Чим більше Україна знищить російських військ, чим більше ми послабимо військовий потенціал росії, тим легше Китаю буде в майбутньому анексувати певні російські території, які росія завоювала ще в попередніх століттях,
– підкреслив він.
Ялі додав, що Китай, як найдавніша імперія, розмірковує на століття вперед. Відтак планує повернути свої історичні території, як-от Сибір. Є навіть такі версії, що Китай підштовхував путіна на те, аби він розпочав цю безглузду, з точки зору національних інтересів росії, війну.
Санкції на російську нафту
Політолог-міжнародник також розказав про те, що Євросоюз уже ввів ембарго на постачання російської нафти. Однак там є пільговий період до кінця року. А ще воно не стосується таких країн як-от Угорщина, Словаччина, Австрія, які дуже залежні від російської нафти.
"А Франція, Нідерланди, Німеччина, Польща нині взяли "вікно" для закупівлі нафти до кінця року. Звичайно, вже коли рік закінчиться, це буде серйозний удар по росії. Її наздоженуть ті санкції, які вже є", – підсумував Ялі.
Ялі про можливий метод, як росія обходить санкції: дивіться відео
Санкції проти росії: останні новини
- Нідерланди заявили, що вони проти видачі росіянам віз. Щоправда, нині мовиться лише про туристичні візи.
- Шахраї в росії від імені відомих закордонних брендів, які вийшли з ринку країни-агресорки, ошукують на шалені суми своїх співвітчизників. Кількість шахрайських сайтів там зросла на 579%.
- Nokia остаточно припинить діяльність у росії. Раніше компанія оголосила про закриття бізнесу з агресорами, але продовжувала підтримувати критичні мережі.