Яку жорстку вимогу Україна поставила Росії у Мінську

17 жовтня 2018, 00:50
Читать новость на русском

16 жовтня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську, де Україну представляв радник Президента України Руслан Демченко. На зібранні українська сторона, зокрема, гостро поставила вимогу до Росії та бойовиків на Донбасі негайно скасувати підготовку фейкових виборів.

Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Що має зробити Росія після продовження особливого статусу Донбасу

Українська сторона гостро поставила вимогу до РФ і маріонеток Кремля на Донбасі негайно скасувати підготовку фейкових, нікчемних " виборів". Ми звернулися до спеціального представника головуючого в ОБСЄ міністра закордонних справ Італііі, посла Мартіна Сайдіка, з проханням підготувати спеціальну заяви від головуючої в ОБСЄ країни, в якій чітко зазначити нелегітимність будь- яких виборів на окупованих територіях,
– зауважила вона.

Водночас Геращенко наголосила, ОБСЄ має чітко заявити, що вибори в Донецьку та Луганську можуть відбуватися виключно за українським законодавством, згідно зі стандартами ОБСЄ, під спостереженням незалежних спостерігачів.

"А фейкові " вибори", які Кремль планує провести на окупованих РФ територіях 11 листопада, не відповідають букві та духу мінських угод і є направленими на дестабілізацію ситуації та зрив мирних переговорів", – додала вона.

Також політикиня зазначила, що вимогу негайно скасувати псевдовибори піднімали не лише на ТКГ, але й в усіх робочих групах.

Крім того, Геращенко оприлюднила інші питання, які піднімалися на останньому засіданні ТКГ.

"Ми також нагадали координатору ОБСЄ Фрішу, що його не допустили до всіх ув‘язнених на окупованій Луганщині, яких катують. Укотре підняли питання підлітків, незаконно затриманих бандитами в окупованому Донецьку ще у вересні 2016 року. Ще наша делегація виступила з протестом проти обстрілу бойовиками патруля СММ ОБСЄ поблизу Донецької фільтрувальної станції та звернули особливу увагу на систематичні обстріли об‘єктів критичної інфраструктури", – констатувала українська парламентарка.

Нагадаємо, 2 жовтня другий Президент України Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу у Тристоронній контактній групі у Мінську, яка займається питаннями щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Згодом з'явилася інформація, що його місце тимчасово займе радник президента Руслан Демченко. Офіційного представника призначає президент. За інформацією ЗМІ, у Мінську Україну представлятиме ще один екс-президент – Віктор Ющенко.

Хто такий Руслан Демченко?Це український дипломат радник Президента України.

У 2010-2014 роках Демченко був заступником глави МЗС Украни, в лютому 2014 року кілька днів виконував обов'язки глави відомства.

У 1992-1996 роках був другим секретарем посольства України в США, в 2000-2005 роках – консулом України в Стамбулі, а згодом послом України в Сербії та Чорногорії.

Наприкінці 1990-х Руслан Демченко був заступником керівника управління Адміністрації президента Леоніда Кучми, в 2006-2010 роках очолював офіс президента Віктора Ющенка.