Про це, посилаючись на власні джерела, близькі до переговорного процесу, інформує "Коммерсант".

Читайте також: Хто замінить Кучму в контактній групі щодо Донбасу

Найбільш антиросійський президент України може очолити українську делегацію в Мінську, і це стане проблемою для Росії. Він, наприклад, російською без перекладача не говорить,
– розповів співрозмовник видання.

Окрім цього, як передають у ЗМІ, розглядався варіант призначення Ірини Геращенко, яка зараз очолює українську делегацію в гуманітарній підгрупі, але "варіант із Віктором Ющенком вважають найбільш оптимальним".

Також у росЗМІ пишуть, що 8 жовтня Вікторо Ющенко мав зустріч із президент Білорусі Олександром Лукашенком. Під час зустрічі Лукашенко, зокрема, обговорив з третім Президентом України Віктором Ющенком вихід Києва з СНД.

Як пишуть російські ЗМІ, це спілкування є "оглядинами, після яких Олександр Лукашенко повинен неформально погодитися із призначенням Віктора Ющенка представником України в Тристоронньої контактній групі".

Нагадаємо, 2 жовтня другий Президент України Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу Тристоронній контактній групі у Мінську, яка займається питаннями щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Що таке "мінські угоди"?"Мінський протокол" або "Мінська тристороння угода", "Мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18:00 п'ятого вересня. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької та Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.