Про це заявив Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер у Twitter.

Читайте також: Чи потрібен Донбасу особливий статус: думки нардепів

"Це важливий крок. Україна виконує свою частину задля миру. Тепер черга Росії", – заявив він.

Дипломат нагадав, що Україна неодноразово виконувала свою частину з імплементації Мінських угод, і тепер теж має зробити і Росія.

Тепер Росія має виконувати свої зобов'язання – справжнє припинення вогню, виведення іноземних бойовиків/техніки та незаконних збройних формувань, обмін заручниками,
– підкреслив Волкер.

Також дипломат зауважив, що Кремль має скасувати проведення так званих "виборів" на окупованому Донбасі, які призначили на 11 листопада у зв'язку з загибеллю одного із ватажків проросійських бойовиків Олександра Захарченка.

"Росія також повинна скасувати бутафорські незаконні вибори в контрольованих нею Донецьку та Луганську – їх проведення повністю суперечить Мінським угодам. Настав час для миру в Україні", – наголосив Волкер.

Нагадаємо, 4 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який на рік подовжує дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців.

Окрім того, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.