Про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Порошенко подав у Раду законопроект про продовження особливого порядку на Донбасі

Однак вибори у так званій ОРДЛО, тобто окупованій частині Донбасу, можуть відбутися тільки після того, як РФ виведе звідти свої війська, незаконні збройні формування і Україна контролюватиме кордон.

Депутати зазначили, що продовжити дію цього закону треба, адже санкції на Росію покладені, зокрема, через те, що Україна виконує свою частину Мінських домовленостей. Якщо Рада не продовжить дію документу, то, мовляв, санкції з Росії можуть зняти.

Будь-який процес, який би дав Росії право маніпулювати і стверджувати, що Україна не виконує своїх зобов'язань, призвів би до того, що потужне російське лобі, яке існує в Європейському політикумі, дозволив б їм розпочати діалог щодо зняття санкцій з РФ, і одночасно формувати умови завдяки яким би Росія відчувала своє послаблення. Тому ми будемо голосувати,
– сказав народний депутат від партії "Народний фронт" Андрій Тетерук.

Однак є й депутати, які висловлюють свої застереження. Мовляв, якщо Україна знову продовжить цей особливий статус або як зазначено в документі "особливий порядок здійснення місцевого самоврядування", то водночас знімає з Росії відповідальність за війну, адже в документі не йдеться про жодну ні матеріальну, ні юридичну відповідальність РФ за знищену інфраструктуру міста.

Вони розглядають Росію як жертву, нібито вона потерпає від наших санкцій, а ви такі погані не хочете проголосувати за особливий статус. Треба розуміти, що внаслідок таких рішень ми самі бавимося в піддавки з Росією. РФ хоче нав'язати світові розуміння, що це є внутрішній конфлікт і її там немає, що вона не причетна до війни на Сході України. Тому Мінські домовленості і закон про особливий статус легалізує цю ідею,
– заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

Відомо, що проголосувати за документ депутати хочуть вже 4 жовтня, адже дія особливого статусу Донбасу закінчується до початку наступного пленарного тижня.