За інформацією на сайті Верховної Ради України, цей закон повернуто з підписом президента.

24 канал повідомляв, що 4 жовтня на ранковому засіданні Верховної Ради 245 народних депутатів підтримали продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО до кінця 2019 року.

Читайте також: Закон про особливий статус Донбасу суперечить Конституції, – дипломат

Продовження дії Закону про особливий порядок самоврядування окупованих територій Донецької і Луганської областей потрібен для збереження міжнародного санкційного тиску на РФ, а також для створення необхідних умов для розгортання миротворчої операції ООН,
– написав у Twitter Порошенко після схвалення Радою відповідного закону.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО? Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців.

Окрім того, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.