За поправку до закону, який продовжив дію цього закону до 31 грудня 2019 року, проголосували 245 народних депутатів, проти – 62, 10 – утримались, ще 48 не голосували.

Читайте також: За якої умови вступить у дію закон про особливий статус Донбасу

Поправку до закону було внесено Президентом України.

За словами депутатки Ірини Геращенко, таке рішення парламенту було необхідне, щоб у Євросоюзі продовжували санкції проти Росії. Проте обговорення та голосування не було одностайним. Зокрема, Ігор Луценко, нардеп від "Батьківщини", звинуватив пропрезидентську більшість парламенту у тому, що вона намагатиметься проштовхнути можливість надати "так зване "самоврядування" російським окупантам". До слова, за продовження дії закону не голосувала "Самопоміч" та "Батьківщина", але голосував "Опозиційний блок".

Зазначимо, що раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Україна повинна продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", інакше ризикує опинитися у невигідній ситуації. На його думку, закон було прийнято, але його застосування так і не було. Він запрацює тільки за тих умов, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори.

Читайте також: По той бік: як живуть мешканці прифронтової зони та що розповідають про підступи терористів

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.