Про це повідомила перший віце-спікер Верховної ради, народний депутат Ірина Геращенко, передає "РБК".
Читайте також: Особливий статус Донбасу – це ракова пухлина для України, – міжнародник
24 Канал повідомляв, що Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонується продовжити дію закону про особливий статус Донбасу до 31 грудня 2019 року.
Щодо змісту самого закону, то я нагадаю, що він може вступити в дію та стати реальністю тільки після демілітаризації Донбасу, деокупації Донбасу, закриття кордону. Очевидно, що сьогодні Росія не готова робити жоден крок в цьому напрямку. Тому, я вважаю, що імплементація цього закону по великому рахунку можлива лише після введення миротворчої місії на Донбас,
– заявила Геращенко.
Нагадаємо, 1 жовтня Ірина Луценко заявила, що продовження дії закону про особливий статус Донбасу дало можливість запровадити санкції проти Росії та підтримку Україні від світу. Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Україна повинна продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", інакше ризикує опинитися у невигідній ситуації. На його думку, закон було прийнято, але його застосування так і не було. Він запрацює тільки за тих умов, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори. Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення про те, чи продовжувати закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, залежатиме від позиції міжнародних партнерів України.
Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.