Про це заявила представниця Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій відповідаючи на запитання віце-спікера Оксани Сироїд щодо необхідності продовження дії зазначеного закону.

Читайте також: Чотири роки війни: що зробила Україна для стримування Росії

Це (закон про "особливий статус Донбасу", 24 Канал) дало нам санкції всього вільного світу за анексію Криму. Це дало нам санкції всього вільного світу за агресію на сході, санкції для оточення Путіна за фінансування тероризму в Україні. Це дало нам санкції у вигляді припинення фінансування цілої галузі економіки в Росії,
– сказала політик.

За її словами, також продовження дії цього закону дало Україні підтримку США, необхідне озброєння, фінансування, проведення спільних навчань збройних сил та резолюцію про миротворчу місію ООН на Донбасі.

"Резолюція про миротворчу місію, це перша резолюція, яка буде найближчим часов внесена США, Україною, Францією, Німеччиною, і до неї зараз долучається Велика Британія. Наразі завершується підготовка до Ради безпеки ООН про введення миротворчої місії на сході. Це ще не мир, але це вже не війна", – наголосила Луценко.

Представниця Порошенка додала, що продовження дії закону, а, відповідно, і продовження дії санкцій і підтримки України у світі – це і є відповідь всім песимістам.

Нагадаємо, спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Україна повинна продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", інакше ризикує опинитися у невигідній ситуації. На його думку, закон було прийнято, але його застосування так і не було. Він запрацює тільки за тих умов, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори. Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що рішення про те, чи продовжувати закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, залежатиме від позиції міжнародних партнерів України.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО? Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.