Є загрози, – політолог про міграційну кризу в Білорусі

25 жовтня 2021, 11:57
Читать новость на русском

Білорусь використовує гібридну війну, заперечуючи власні агресивні дії. Міграційна криза є класичним інструментом для цього.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Олег Саакян. За його словами, у кризі є певні небезпеки.

До теми Польща хоче направити гуманітарну допомогу для мігрантів: Мінськ може не прийняти

"Безумовно, є загрози. Проте для України повноцінної загрози, звісно, немає", – наголосив політолог.

Криза може мати зв'язок з Україною

На думку Саакяна, в Україні немає подібної кількості потоку мігрантів. Білорусь не може виступити країною-модераторкою.

Люди не погоджуватимуться їхати в українському напрямку,
– пояснив політолог.

Він додав, що для іншої частини потоку транзиту в Європу створюється ілюзія. Мовляв, хтось може домовлятись і брати хабарі в Україні. "Це може нас опосередковано стосуватись", – зазначив Саакян.

Зауважте! Олександр Лукашенко розпочав гібридну війну проти ЄС у відповідь на чергові санкції Євросоюзу та заборону для білоруських авіаперевізників літати над Європою.

Саакян: Лукашенко "привчає" Європу

Політолог вважає, що Лукашенко стає маріонеткою, адже він безпосередньо зацікавлений. Білоруський диктатор у такий спосіб змушує Європу дослухатись до нього.

"Привчає їх (Європу – 24 каналу) до того, що він фактор. Не дає про себе забути", – зауважив Саакян.

Олег Саакян про міграційну кризу в Білорусі: дивіться відео


За словами політолога, Лукашенко виконує потребу для Росії, оскільки виступає тираном і робить усе "чужими руками". "У такий спосіб підміняється суб'єктність Росії на суб'єктність Лукашенка", – розповів він.

Криза з мігрантами у Білорусі: головне

  • На кордоні з Білоруссю триває міграційна криза. Вона пов'язана з діями влади Олександра Лукашенка. Білоруський режим за гроші звозить мігрантів з усіх кризових місць світу.
  • Це зробили для того, щоб військові та прикордонники Білорусі виштовхати їх через кордон ЄС у Польщу, Литву та Латвію. Країна у такий спосіб стабілізує ситуацію в Євросоюзі, який має приймати неочікуваний тягар.
  • Через потік мігрантів Польща на початку вересня 2021 року запровадила надзвичайний стан. Також Білорусь затвердила план будівництва стіни на кордоні.