Завдасть шкоди воєнній машині Росії: в ЄС офіційно схвалили десятий пакет санкцій
Джерело:
Жозеп БоррельЄвропейський союз офіційно затвердив новий десятий пакет санкцій проти Росії 25 лютого. Що він передбачає – читайте далі.
Про це повідомив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Він написав у твітері, що до 10 пакету санкцій увійшли 121 фізична та юридична особа, а також обмеження стосуються торгівлі та пропагандистських ЗМІ.
Дивіться також ЄС таки вдалось погодити 10 пакет санкцій проти Росії
Що передбачає 10 пакет санкцій проти Росії
Боррель наголосив, що ЄС залишається єдиними у своїй рішучості завдати шкоди російській військовій машині.
"Ухвалено 10-й пакет санкцій: до списку включено 121 фізичну та юридичну особу, введено значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборонено російські пропагандистські ЗМІ", – написав він.
Голова дипломатії ЄС додав, що до санкційного списку потрапили ті, "хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6 000 українських дітей".
Це явне порушення міжнародного права, зокрема Женевської конвенції, про що я говорив учора (24 лютого – 24 Канал) в Раді Безпеки ООН,
– зазначив Боррель.
Зазначимо, що до нового пакету обмежень увійдуть, зокрема, експортні заборони на 11 мільярдів євро. Йдеться про товари, які Росія не зможе замінити постачаннями з інших країн.
Що ЄС заборонив експортувати в Росії
- Транспортні засоби: великовагові вантажівки (та їх запчастини), напівпричепи та спеціальні транспортні засоби, такі як снігоходи;
- Товари, які використовуються російськими військовими: у тому числі електрогенератори, біноклі, радари, компаси тощо;
- Будівельне устаткування: мости, баштоподібні конструкції для будівель, автонавантажувачі, крани тощо;
- Товари, які є критично важливими для функціонування та нарощування російського промислового потенціалу (електроніка, деталі машин, насоси, обладнання для обробки металів тощо);
- Повні промислові підприємства: цю категорію додано, щоб уникнути лазівок;
- Товари, що використовуються в авіаційній промисловості (турбореактивні двигуни).
Із заборон на імпорт з Росії:
- Бітум і супутні матеріали, такі як асфальт;
- Синтетичний каучук і сажа.
Європейські обмеження торкнуться й Ірану, який так чи інакше допомагає Росії у її війні проти України.
Також санкції передбачають певні заходи проти поширення російської дезінформації. Крім того, будуть запроваджені заходи щодо запобігання обходу санкцій проти Росії.
Чому Польща не погоджувала санкції
- Лідери Європейського союзу напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну пообіцяли й надалі підтримувати нашу державу фінансовою, гуманітарною та військовою допомогою. Вони заявили про новий пакет санкції щодо країни-агресорки.
- Однак ЄС не відразу зміг одноголосно ухвалити десятий пакет санкцій проти Росії. Річ у тім, що Варшава виступила проти. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив, що обмеження проти країни-терористки – занадто м'які.
- Польські дипломати наголосили, що вони не блокують пакет, а хочуть, щоб ці санкції мали сенс.