ЄС вже розробляє сьомий пакет санкцій проти Росії, – МЗС Польщі
Джерело:
РapЄвропейський Союз наприкінці травня прийняв шостий пакет санкцій проти Росії, який включає нафтове ембарго. Над наступними обмеженнями вже почали роботу.
Однією з країн та дипломатів, які відстоювали та підтримували обмеження для Росії, є Польща. Заступник глави польського Міністерства закордонних справ Павло Яблонський заявив, що робота над сьомим пакетом санкцій вже почалася.
До теми Ще більше прибічників Путіна: сенатори США закликали розширити санкційний список
Санкції мають бути ще жорсткішими. Зокрема, в контексті газу, який Росія ще може продавати, в контексті відключення всіх російських банків від системи SWIFT. В основному це "Газпромбанк". Його Росія використовує в цій галузі,
– пояснив Яблонський.
За його словами, треба не лише впроваджувати формальні санкції. Є також висока необхідність конфіскувати, а не просто заморозити російські активи в Європі. Яблонський запевнив, що робота над цим питанням триває.
Санкції проти Росії
- Країна-агресорка стала вже рекордсменкою у світі за санкційними обмеженнями. Шостий пакет санкцій ЄС став чи не найбільш болючим, адже включає ембарго на нафту. Саме з цього Росія отримує гроші й може фінансувати війну та вбивства українців. Таким чином санкції Заходу торкнулися майже 9 з 10 компаній у Росії. Частина цих компаній була змушена повністю зупинити свою діяльність. Абсолютна більшість російських компаній повідомила про економічний спад.
- Ще один варіант заробітку Росія має з продажу газу. Тому Україні необхідно припинити й це, щоб її економіка та платоспроможність впала ще швидше. Але канцлер Австрії Карл Негаммер заявляв, що газове ембарго в Європі поки навіть не готові обговорювати. За його словами, у сьомому пакеті санкцій проти Росії не буде газового ембарго. Він пояснював, що від нафти значно простіше відмовитися, тому що її можна замінити. З газом – все складніше. Схожу заяву робив і канцлер Німеччини Олаф Шольц.
- Також президент Франції оголошував про нові санкції проти Росії, які входять до шостого пакету. Зокрема, вони стосуються 80 російських олігархів. Вони входять до 6 пакета санкцій. А до кінця 2022 року ЄС відмовиться від 92% російської нафти, що імпортується. Натомість підтримку української економіки Європа збільшить.
Вас може зацікавити, хто потрапив до нових санкцій ЄС: дивіться відео