УКР РУС
2 вересня 2020, 04:20
2

ЄСПЛ не став на бік ПЦУ в позовах до Росії щодо храмів у Криму: несподівана причина

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 1 вересня прийняв рішення щодо термінових позовів Православної церкви України (ПЦУ) до Росії. Ці позови стосувалися рішення окупантів забрати в Церкви храми у Сімферополі та Євпаторії.

ЄСПЛ вирішив не застосовувати термінових заходів для захисту храмів ПЦУ в окупованому Росією Криму.

Читайте також Білоруські прикордонники не пустили до країни голову католицької церкви: деталі скандалу

Мовляв, навіть якщо росіяни ці храми заберуть – це не створює ризику завдання серйозної та непоправної шкоди основним правам людини.

Коротко про позови ПЦУ до Росії щодо храмів у Криму

  • Російська окупаційна влада в Криму в липні 2019 року наказала Православній церкві України (раніше – Українська православна церква Київського патріархату) "звільнити приміщення" Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира й Ольги в Сімферополі.
  • Мовляв, термін дії договору оренди з Кримською єпархією УПЦ КП (перейшла до ПЦУ після її створення) закінчився. А новий укладати зась, бо ПЦУ не зареєструвалася як юридична особа за російським законодавством.
  • "Суд" у Євпаторії ж в листопаді 2019 року наказав ПЦУ знести храм, побудований, мовляв, без дозволу місцевої влади.

Апеляції не допомогли, обидва рішення окупантів набули чинності 4 та 6 серпня 2020. У ці ж дні Церква подала два термінові клопотання до ЄСПЛ на підтвердження того, що російська влада розпочала процес систематичного вислання українських православних церков з півострова.

Рішення ЄСПЛ щодо храмів ПЦУ в Криму / Скриншот документу

Витяг із рішення Європейського суду з прав людини щодо храмів ПЦУ в окупованому Криму

  • Європейський суд з прав людини вирішив не вживати тимчасових заходів, яких вимагали у заявах (33931/19 та 33585/20 від 4 та 6 серпня 2020) УПЦ Київського патріархату в Криму (тепер це ПЦУ – 24 канал) проти Росії.
  • Це клопотання про заборону російській владі виселяти Церкву зі Собору в Сімферополі та про заборону зносити храм в Євпаторії. Їх вважають основними культовими місцями в Криму.
  • Суд вирішив відхилити клопотання, оскільки вони не передбачають ризику серйозної та непоправної шкоди основному праву відповідно до Європейської конвенції з прав людини.

До слова COVID-19 у церкві: митрополит ПЦУ захворів на коронавірус