Боррель закликав Європу "прокинутися", щоб Путін не зміг перемогти в Україні

26 лютого 2024, 13:57
Читать новость на русском

Джерело:

El País

Європі слід посилити допомогу Києву, щоб не допустити перемоги Путіна. Має бути розуміння серед європейців, що допомоги потрібно "більше і швидше".

Про це заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель. Він вважає, що результат війни може вирішитися найближчими місяцями.

Дивіться також Кожен снаряд має служити на захист Європи: Кулеба закликав заборонити експорт усім, крім України

"Путін і Трамп ще не перемогли, але вони можуть перемогти", – вважає Боррель, тому "Європа має прокинутися".

Голова дипломатії ЄС також зазначив, що Євросоюз уже надав Україні "цивільної, військової, економічної та гуманітарної допомоги" більше, ніж США. Однак, якщо європейці хочуть перемоги України, їм слід пришвидшитись і надати ще більше.

Путін становить загрозу усій Європі

За словми Борреля, європейські країни не беруть безпосередньої участі у війні в Україні і "не до кінця розуміють", що відбувається.

"Росія – тоталітарний режим, здатний знищувати своїх опонентів, таких як Навальний, ліквідувати мігрантів на європейській землі. Чи хочемо ми, щоб він з'явився на порозі Європи і контролював 36% світового ринку зерна?", – риторично запитав Боррель.

Глава європейської дипломатії наголосив, що Європі час "прокинутися" й усвідомити, в якому небезпечному світі вона існує.  Та додав, що європейці мають узяти на себе відповідальність і підвищити власну обороноздатність, щоб бути готовими "до будь-яких вірогідностей".

До теми В разі поразки України "у нас буде фронт НАТО на 2500 миль", – генерал США у відставці

Військова допомога Україні: актуально

  • Раніше Сполучені Штати обіцяли Україні "бути поруч стільки, скільки буде потрібно", проте впродовж кількох місяців Вашингтон не може надати допомогу. Це відбувається на тлі посилення ядерного шантажу з боку Москви.
  • Документ про проєкт закону відмовився ставити на голосування республіканець та спікер Палати представників США Майк Джонсон. Політик розкритикував проєкт закону через те, що там немає положень про безпеку кордонів.