У Євросоюзі запевнили, що не поспішатимуть визнавати "Талібан"

2 вересня 2021, 16:52
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

У Євросоюзі заявили, що блоку потрібно буде співпрацювати з терористами "Талібану". Однак там не поспішатимуть офіційно визнати талібів новими правителями Афганістану.

Про це заявив керуючий директор Єврокомісії з питань Азії та Тихого океану Гуннар Віганд. За його словами, ситуація в Афганістані погіршується в економічній та фінансовій сферах.

До теми Терористи "Талібану" заборонили жінкам бути міністерками в Афганістані

Присутність ЄС у Кабулі буде необхідна

Віганд розповів, що у короткостроковій перспективі необхідно буде забезпечити присутність ЄС у Кабулі, коли це дозволить безпекова ситуація.

Це необхідно для забезпечення європейських стратегічних інтересів, які пов'язані з боротьбою з тероризмом, наркотиками, міграцією та захистом людей.

Ми маємо підтримувати зв'язок і впливати на "Талібан" та використовувати для цього важелі, які маємо. Однак ми не будемо поспішати із визнанням цієї структури для встановлення офіційних взаємин,
– наголосив представник Єврокомісії. 

Зверніть увагу! У США припустили, що можуть почати співпрацю з "Талібаном". Зокрема, для спільної боротьби з "Ісламською державою". 

За словами Віганда, незрозуміло, чи таліби зможуть ефективно керувати. Однак для Євросоюзу ключовою умовою офіційних відносин буде створення всеосяжного та репрезентативного перехідного уряду.

Варто прочитати Блінкен подякував Україні за допомогу в евакуації людей з Кабула

Офіційні відносини між ЄС і "Талібаном" виникнуть тільки тоді, коли таліби будуть відповідати конкретним умовам. Зокрема, мовиться про повагу прав людини та безперешкодний доступ для співробітників з надання допомоги.

Ситуація в Афганістані: останні новини 

  • США 31 серпня завершили виведення військ та покинули Афганістан. У Пентагоні заявили, що за майже 20 років місії США загинули понад 2 тисячі військових.
  • В Організації об'єднаних націй заявили, що Афганістан перебуває на межі гуманітарної катастрофи. ООН намагається зробити все можливе, щоб уникнути цього.
  • Британська розвідка протягом 2 тижнів проводила переговори з терористами "Талібану". Від них вимагали гарантій, що Афганістан не стане майданчиком, з якого здійснюватимуть атаки на країни Заходу. 
  • Німецькі дипломати заявили про готовність повернутися до посольства у Кабулі. Офіційний Берлін наразі не говорить про визнання влади, але хоче розв'язувати практичні проблеми.