Німеччина має почати переговори з керівництвом "Талібану". За словами міністра закордонних справ ФРН Гайко Мааса, це потрібно, щоб уникнути подальшої нестабільності в Афганістані.

Важливо Військові США залишили Афганістан: ісламським радикалам відтепер ніхто не заважатиме

"Не офіційне визнання"

Гайко Маас перебуває у Катарі в рамках візиту щодо Афганістану. У Досі присутні лідери сусідніх із Афганістаном країн.

Я вважаю, що абсолютно неможливо обійти стороною переговори з талібами,
– сказав Маас.

Він заявив про готовність німецьких дипломатів повернутися до посольства у Кабулі, адже є потреба в дипломатичній присутності на місці.

Водночас він підкреслив, що наразі "не йдеться про питання офіційного визнання, але про вирішення цілком конкретних проблем". Федеральний уряд Німеччини вимагає створення інклюзивного уряду, поваги нової влади до базових прав людини.

Дипломат підтвердив готовність надавати афганському народу гуманітарну допомогу. Багато залежатиме від того, яку політику проводитиме новий уряд.

Військові США залишили Афганістан: дивіться відео

Військові Німеччини і місцеві жителі

  • Гайко Маас здійснює 4-денний візит у Катар, щоб домовитися з сусідніми з Афганістаном країнами про транзит місцевого персоналу.
  • Ці люди співпрацювали з німецькими солдатами та урядовими структурами до їхнього відходу. Німеччина готова прийняти до 40 тисяч таких осіб.
  • Берлін, за словами канцлерки Ангели Меркель, почувається зобов'язаними перед ними.
  • Меркель раніше заявляла про необхідність співпраці з "Талібаном". Мовляв, не йдеться про дипломатичне визнання, а скоріше вирішення практичних потреб.