УКР РУС
16 квітня 2019, 18:01
4

З уряду в парламент: з ким Гройсман піде на вибори

Прем’єр-міністр ніколи не приховував свого бажання залишатись у великій політиці. Щоправда, вірогідніше за все, уряд піде у відставку вже після парламентських виборів. Про політичні кар’єрні перспективи Володимира Борисовича журналістка 24 каналу поговорила з політичними експертами.

Всі на вибори!

В ефірі одного з телеканалів Володимир Гройсман заявив про готовність до виборів.

"Ніколи не приховував, що братиму участь у парламентській кампанії. Вважаю, що ще дуже багато чого потрібно зробити. Для цього потрібна розумна більшість, розумна коаліція у парламенті, зразка 2019 року. Тоді Україна буде сильною і буде розвиватись", – сказав прем’єр-міністр.

Читайте також: Чи загрожують Верховній Раді дочасні вибори

Коментуючи слова прем’єр-міністра, директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов зазначає, що Володимир Борисович обережно сказав, що йде в Раду, а як і з ким – не уточнив, поки що.

Очевидно, що до виборів ніякої конкретики ми не побачимо. Одразу після їхнього завершення почнеться переговорний процес, тоді озвучать назви, програми і, можливо, навіть терміни парламентської кампанії. Прем’єр-міністр казав, що їхнє головне завдання – забезпечити чесні вибори, нормальний перехід влади, власне, після виконання цієї функції почнуться активні переговорні процеси,
– додає Юсов.

Для того, щоб залишатись у великій політиці, йому потрібно зайти в Раду, бажано зі своєю фракцією.


Основне завдання Володимира Гройсмана завести в парламент свою фракцію

Зрозуміло, що після переобрання нового парламенту Володимир Гройсман не залишиться прем'єр-міністром. Наразі він намагається грати свою гру, достатньо грамотно це робить: виглядає острівцем спокою і стабільності на тлі боротьби між кандидатами,
– впевнений політтехнолог Тарас Загородній.

Стабільність і досвідченість

Володимир Гройсман перетворюється на одного з ключових гравців української політики, особливо після можливої перемоги Володимира Зеленського.

На думку експертів, на тлі нового і недосвідченого президента, якщо вибори виграє Зеленський, Гройсман вирізнятиметься компетентністю. Тому новий президент на першому етапі буде більш залежним саме від прем’єр-міністра.

Читайте також: Порошенко або Зеленський: рейтинги кандидатів на другий тур виборів в Україні

Тож, стартувати з передвиборчою парламентською кампанією йому буде вигідно. Щоправда, у якому форматі Володимир Гройсман піде на вибори – велике питання.

Чим пізніше відбудуться вибори, тим більші шанси на зміну конфігурації. В такому випадку для нової політичної сили прем’єр-міністра краще, щоб вибори відбулись не дочасно, а планово – в жовтні. Час потрібен для розкрутки нового бренду. Якщо це будуть дострокові парламентські вибори і експрес виборча кампанія, тоді новим проектам буде важко. Доведеться попрацювати за подолання мінімального прохідного бар’єру,
– переконаний Андрій Юсов.

Гройсман є локомотивом децентралізації та має хороші стосунки з очільниками місцевих громад, можливо, новий проект спиратиметься певною мірою на місцеве самоврядування й історії успіху децентралізації. Порівняно з іншими реформами ця визнається правильною і досить успішною.


Володимир Гройсман може піти на парламентську кампанію з Петром Порошенком

Амбіції в нього є, так само як і успішний приклад на місцевому рівні – партія "Вінницька європейська стратегія". Очевидно, що при формуванні команди йтиметься про кооперацію: дехто з урядовців, представники чинної депутатської більшості, можливо, це буде частина фракції "Народний фронт". Це буде зрозуміло вже найближчим часом,
– додає Юсов.

Водночас, багато що залежатиме від результату президентської кампанії Петра Порошенка. Якщо він набере 25-30% – це буде гарна заявка на проходження в парламент, тоді вони можуть скооперуватись і піти до Ради разом.

Піти з Банкової, але не з політики

Тарас Загородній зазначає, що на відміну від виборів 2014 року ніхто нікуди не збирається. Якщо чинний президент програє президентську кампанію, він все одно залишається достатньо активним фактором політики.

Читайте також: Уряд Зеленського vs уряд Порошенка: яким буде та чого чекати

Порошенко не здається і нікуди бігти не збирається, він боєць і це дуже працює на електорат. Він може згуртуватись на виборах до ВРУ. Тому не виключено, що вони можуть піти разом. Поки, умовно кажучи, голосів у Гройсмана може не вистачити, аби самому потягнути список в партії, тому він може піти в Раду з Порошенком,
– зазначає Загородній.

Тож, вірогідніше за все, Володимир Борисович зайняв найвигіднішу позицію – спокійне очікування. І вже після офіційного оголошення результатів президентської кампанії він обиратиме, в якому напрямку та з ким йому рухатись.