Укр Рус
13 січня, 21:16
2

У водосховищі Бурштинської ТЕС вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму

Основні тези
  • У водосховищі Бурштинської ТЕС та річці Гнила Липа виявлено перевищення вмісту нафтопродуктів у 7 та 3,6 раза відповідно.
  • Моніторинг водних обʼєктів триватиме до досягнення нормативних показників якості води.
  • У лабораторії Дністровського БУВР зазначили, що рівень забруднення не становить особливої небезпеки для регіону.
У водосховищі Бурштинської ТЕС вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму - 24 Канал У водосховищі Бурштинської ТЕС вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму - 24 Канал

На водовідвідному каналі Бурштинської ТЕС виявлено плями невідомої речовини масляного походження. Проби виявили перевищення вмісту нафтопродуктів.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на пресслужбу Дністровського басейнового управління водних ресурсів.

Дивіться також "Невтішні висновки": Плетенчук відповів, чи може мазут з Криму дістатися узбережжя Одещини

Що відомо про забруднення Бурштинської ТЕС

Працівники лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР виявили перевищення вмісту нафтопродуктів у Бурштинському водосховищі. Зокрема:

  • гранично допустимих концентрацій (ГДК) і орієнтовно безпечних рівнів впливу (ОБРВ) шкідливих речовин – у 7 разів;
  • гігієнічних нормативів якості – в 1,2 раза.

У річці Гнила Липа в місті Галич результатами досліджень встановлено перевищення вмісту нафтопродуктів в 3,6 раза у порівнянні з ГДК ОБРВ. Річка Дністер (село Дубівці, нижче впадіння річки Гнила Липа) не забруджена.

У коментарі ZAXID.NET в лабораторії Дністровського БУВР сказали, що не бачать особливої небезпеки для регіону у цьому забрудненні води. Рівень нафтопродуктів у Бурштинському водосховищі та річці Гнила Липа набагато менший за той, що фіксували у грудні 2022 року у Галичі.

Моніторинг водних обʼєктів, що знаходяться у зоні кризової ситуації, буде продовжено до досягнення нормативних значень показників якості вод.

Позиція компанії 

Водночас у компанії зазначили, що на сьогодні в Україні не залишилося жодної теплоелектростанції, що не була атакована Росією.

З лютого 2022 року лише по ТЕС ДТЕК Енерго ворог завдав понад 200 ударів ракетами, дронами та артилерійським вогнем. Станом на літо 2024 року було зруйновано або пошкоджено 90% теплової генерації. Це не лише створило загрозу стабільній роботі енергосистеми, а й спричинило додаткові екологічні виклики, – йдеться у позиції, наданій 24 Каналу.

Тут додають, що пріоритетом залишається якнайшвидше відновлення потужностей.

Попри складні умови, енергетики продовжують відновлювати об'єкти, підтримувати енергосистему та мінімізовувати екологічні ризики, наскільки це можливо в умовах безпрецедентного енергетичного терору ворога, – кажуть у компанії. 

Згідно з офіційними даними, лише за 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями Росії, оцінюється приблизно в 71 мільярдів доларів.