Загроза від росії на День Незалежності України: які обмеження запровадили у містах
Українські спецслужби попередили про високу загрозу масових ракетних обстрілів та провокації напередодні на після Дня Незалежності. Через це у різних містах на кілька днів запровадили додаткові обмеження.
Вже з 22 серпня українцям потрібно бути особливо обережними. Про обмеження, які запровадили через серйозну загрозу, читайте у матеріалі 24 каналу.
Актуально Сакральна жертва дугіна як виправдання терору: що готує кремль на День Незалежності України
Заборона масових заходів у Києві
Начальник Київської міської військової адміністрації Микола Жирнов заборонив проводити будь-які масові заходи у столиці впродовж 22 – 25 серпня. Крім того, до 24 серпня включно метро працюватиме з 06:00 до 21:00.
Крім того, за даними "Української правди", працівникам Урядового кварталу рекомендують не ходити на роботу в офіс з 22 по 26 серпня. Усіх співробітників державних установ закликали "по можливості менше там з'являтися", а працювати з дому. Вже відомо, що апарат Верховної Ради працюватиме дистанційно, за винятком працівників, які працюють в міжнародних делегаціях та над підготовкою до наступного засідання.
Голова Київської ОВА Олексій Кулеба розповів, як відбуватимуться урочистості з нагоди державних свят:
- під час проведення заходів до Дня Державного Прапора 23 серпня та святкування Незалежності України 24 серпня заборонено провити будь-яких розважальні та інші масові заходи:
- усі урочистості варто провести з обмеженою кількістю людей із дотриманням усіх безпекових вимог або онлайн.
Не забуваймо і про дотримання вимог комендантської години та сигналів повітряної тривоги. Прошу вас, уникайте також і масових скупчень людей у ході проведення заходів,
– наголосив Кулеба.
Місцвим жителям нагадали, що дотримання правил безпеки рятує життя. Є загроза, що росія може завдати ударів по центрах ухвалення рішень, військових об'єктах, об'єктах оборонної промисловості, критичної інфраструктури та розташованих поруч житлових масивах.
Зауважимо, що про загрозу обстрілів Києва говорили в Офісі Президента.
У Львові правоохоронці працюють у посиленому режимі
Очільник Львівської ОВА Максим Козицький застеріг, що з наближенням Дня Незалежності і в медіа, і в соцмережах з'являється все більше повідомлень про можливі провокації від росії.
Військова агресія росії проти України триває уже 9 рік. Упродовж останніх пів року ми переконалися, що ніде в країні нема безпечних місць. Тому і 23 серпня, і 24, і щодня до закінчення війни маємо йти в укриття, коли чуємо сигнал тривоги,
– наголосив він.
Голова Львівської ОВА закликав тримати напоготові документи та тривожні рюкзаки, а також попросив не ходити по вулиці в комендантську годину. На Львівщині вона триває з 23:00 по 05:00.
"Черпайте інформацію лише з офіційних джерел. Наші воїни роблять все, щоб захистити нас. Правоохоронці у Львівській області працюють у посиленому режимі. Але кожен з нас також несе персональну відповідальність за свою безпеку", – підсумував він.
У Харкові – довша комендантська година
Через небезпеку у Харкові вирішили змінити тривалість комендантської години. Так, вона діятиме впродовж 22 – 25 серпня з 19:00 по 07:00. Голова ОВА Олег Синєгубов закликав населення підготуватися до тривалого перебування в будинках та в укриттях.
Зауважимо, під час дії комендантської години заборонено:
- перебувати у громадських місцях;
- пересуватися вулицями пішки чи транспортом.
Вийти на вулицю можна лише в тому разі, якщо під час тривоги ви прямуєте в укриття.
Крім того, 23 серпня у Харкові не працюватимуть пункти гуманітарної допомоги. Отримати її цього тижня можна буде 25 або 27 серпня.
Згодом повідомили, що 24 серпня у Харкові не курсуватиме наземний транспорт. Тим часом 23 та 25 серпня він курсуватиме від 07:00 до 18:30.
Важливо Плануйте маршрути і ховайтесь під час кожної тривоги: поради від поліції на 23 – 25 серпня
Обмеження на Буковині
Рада оборони Чернівецької області заборонила релігійним організаціям проводити хресні ходи. Також в області обмежили проведення мирних зборів, мітингів, походів та інших масових заходів. Їхню організацію погоджуватимуть зі штабом територіальної оборони через ОВА.
За словами голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, організатори заходів мають визначати кількість учасників, відповідно до місткості найближчих укриттів. Якщо на Буковині оголосять повітряну тривогу – захід потрібно негайно припинити.
Мешканцям Миколаєва радять працювати дистанційно
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що обласний центр на День Незалежності закривати не будуть. Про те усі масові заходи – заборонені. Крім того, мешканцям області радять залишитися працювати з дому.
Ми не проводимо ніяких заходів, прошу не збиратись у великі колективи у ці дні. Використайте цей час для відпочинку з розумом,
– наголосив Кім.
Він також додав, що збільшувати тривалість комендантської години в області не будуть.
Читайте також Схоже, готуються неприємності, – військовий експерт пояснив, чого очікувати на День незалежності
Тернопіль також переходить на дистанційну роботу
Як розповів очільник Тернопільської ОВА Володимир Труш, на Раді оборони області ухвалили рішення про дистанційну роботу для деяких працівників органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади в області.
З 23 по 25 серпня керівники відповідних структур повинні організувати роботу таким чином, щоб більшість працівників працювали дистанційно. Керівники цих установ та організацій мають бути на робочих на місцях, забезпечивши на місці лише найзатребуваніших фахівців.
Обмеження у Запоріжжі
Запорізька ОВА повідомила, що від 23 до 25 серпня забороняють проводити:
- мирні збори;
- мітинги;
- походи;
- демонстрацій;
- інші масові заходи.
Окрім того, усі підприємства, установи, організації, заклади на території області мають дотримуватися усіх заходів безпеки. Людям нагадують, що у разі повітряної тривоги необхідно спускатися в укриття цивільного захисту.
Олександр Старух наголосив: цьогоріч необхідно відмовитися від масових заходів, аби зберегти життя.
У Кривому Розі – посилять заходи безпеки
Олександр Вілкул – очільник військової адміністрації Кривого Рогу – заявив, що комендантська година у місті триватиме від 22:00 до 5:00 (як зазвичай). Жодних святкових та масових заходів у місті не буде.
Підприємствам всіх форм власності рекомендували перейти на дистанційний режим роботи. Тим часом органи державної влади, самоврядування та силових структур мають обов'язково це зробити.
У місті посилять патрулювання та заходи безпеки.
Масштабні обмеження у Слов'янській громаді
Вадим Лях – начальник міської військової адміністрації – заявив, що на території Слов'янської громади забороняють будь-які масові заходи та скупчення людей.
Забороняється діяльність установ, організацій, підприємств усіх форм власності та підпорядкування. Це стосується, зокрема, сфери будь-якої торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення, аптек, поштових, банківських відділень та банкоматів,
– мовиться у повідомленні.
Окрім того, призупинять видачу гуманітарної допомоги. Також скасовують заплановані евакуаційні рейси.
На Полтавщині закликали уникати скупчень людей
Дмитро Лунін заявив, що ворог буде намагатися зіпсувати День Незалежності. Тому очільник Полтавської ОВА попросив дотримуватися вимог законодавства й обмежень воєнного стану та виконуємоувати загальнодержавні рекомендації.
Масштабних та велелюдних заходів на Полтавщині 23 і 24 серпня цьогоріч не проводитимемо. Водночас звертаюся до всіх жителів і гостей області, будьте максимально пильними й обачними! Уникайте скупчень людей, дотримуйтеся заходів безпеки. Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги,
– наголосив він.
На Чернігівщині заборонять масові заходи
В'ячеслав Чаус – голова Чернігівської ОВА – повідомив, що на території області забороняють проведення масових заходів. Комендантську годину не змінюватимуть, однак людей просять не нехтувати правилами безпеки.
Зауважте! На Дніпропетровщині комендантську годину продовжать лише у Синельниківському районі. Там вона триватиме від 21:00 до 6:00.На Дніпропетровщині теж не буде масових заходів
У Дніпропетровській області 23 та 24 серпня також не буде масових заходів. Як пояснив глава Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко, вони заборонені з міркувань безпеки. Він також попросив всі підприємства та установи, за можливості, працювати дистанційно.
Комендантська година в області триватиме без змін. У Нікопольському районі, як і раніше, вона стартує з 21:00, у Криворізькому – з 22:00, у Дніпровському, Павлоградському, Новомосковському, Кам'янському районах – з 23:00. Усюди триває до 5:00.
У цей час виходити на вулицю не можна. Правоохоронці патрулюватимуть міста та села вдень та вночі у посиленому режимі – як і усі ці місяці.
У Краматорську зупинять рух транспорту
У Краматорську від 23 до 25 серпня вводять такі обмеження:
- забороняють проведення масових заходів та скупчення людей;
- зупиняють громадський транспорт;
- забороняють діяльність організацій та установ;
- призупиняють видачу гуманітарної допомоги;
- переносять евакуаційні рейси.
У Луцьку скасовують традиційні урочистості
У Луцьку скасовують масові урочисті заходи. Людей закликали не панікувати, однак дотримуватися усіх правил безпеки.
В Одесі змін комендантської не буде
Проведення масових заходів в Одесі заборонили. Водночас комендантську годину змінювати не будуть. Людям нагадали, як важливо дотримуватися правил безпеки.
Що відомо про загрозу на 24 серпня: коротко
Спецслужби закликали українців цього тижня відповідальніше ставитися до сирен. У жодному випадку не можна ігнорувати повідомлення про повітряну тривогу.
Через підвищену загрозу й ядерний шантаж росії в Україні навіть ввели нові сигнали тривоги. Вони повідомлятимуть про радіаційну та хімічну небезпеки, а також – вимогу евакуюватися. Ознайомитися зі звучанням цих сигналів – можна тут.
Додамо, що в росії до 29 серпня закрили повітряний простір в містах, розташованих біля кордону з Україною. Літаків не прийматимуть одразу 11 аеропортів. Тому, якщо у вашому місті не ввели додаткові обмеження, це не означає, що небезпеки немає, а на тривогу можна не реагувати. Ставтесь відповідально до власного життя та безпеки ваших рідних. Краще провести 2 години в укритті, аніж втратити те, чого вже не повернеш.
Ворог нарощує присутність, збільшуючи кількість ракет
Речниця пресцентру ОК "Південь" Наталя Гуменюк розповіла, що останніми днями ворог нарощує свою присутність у Чорному морі. Він збільшив кількість ракетоносіїв до п'яти – це понад 30 ракети типу "Калібр", які перебувають у повній бойовій готовності.
Я хочу нагадати, що така гра м'язами є типовою для росіян. Це може бути як погрози, так і реальні ракетні удари. Тому не треба нехнувати попередженнями, але й не слід піддаватися паніці,
– наголосила Гуменюк.
Вона додала, що ворог має певне тяжіння до "сакральних дат", тож невиключені провокації. Але Україна до цього готова. У СБУ також закликали українців бути обережними.
"Під час важливих для українців свят кожен із нас повинен з особливою увагою поставитися до громадської та власної безпеки. Адже за 6 місяців повноцінної війни ворог продемонстрував свою цинічну політику щодо мирного населення", – підкреслили у СБУ.
У Службі безпеки України закликали українців:
- дотримуватися комендантської години, встановленої для вашого регіону;
- не ігнорувати сигнали повітряної тривоги і перебувати в укриттях;
- обмежити відвідування масових заходів у публічних і громадських місцях;
- повідомляти правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб, які перебувають у неналежних місцях.
Військовий експерт назвав головну загрозу найближчих 48 годин
Військовий експерт Олег Жданов наголосив, що підвищена небезпека для України зберігається і протягом 23, і протягом 24 серпня. Він зауважив, що обстрілів більшає ближче до вечора, особливо – вночі. Експерт зауважив, що головний день – День Незалежності.
Найбільша загроза в тому, що вони можуть завдати групових ракетних ударів. На масований удар у них сил навряд чи вистачить, а групові удари, наприклад, цілком ймовірні. Можуть обрати область чи населений пункт та здійснити груповий ракетний удар,
– додав він.
Водночас військовий експерт Олександр Коваленко припустив, що у ніч з 23 на 24 серпня можливі теракти. Коваленко зазначив, що загроза ракетних ударів по Україні – дуже велика.
"Бо від кінця липня ми спостерігали за тим, як біля кордонів України з боку Російської Федерації і Білорусі, а також на тимчасово окупованих територіях України концентрується велика кількість саме тієї зброї, яку вони застосовують по цивільних об'єктах. Це ракети до зенітно-ракетних комплексів С-300", – нагадав військовий експерт.
До того ж окупанти сконцентрували веелику кількість:
- Х-22 – надзвукова крилата протикорабельна ракета великої дальності,
- боєкомплектів крилатих ракет "Калібр",
- ракет типу "Кинджал".
Поради від поліції щодо поведінки на День Незалежності / Інфографіка 24 каналу
Дивіться більше – у Маріуполі на 24 серпня окупанти готуються "судилище" над українськими полоненими: відео