Львівщина також готується до ймовірного нападу з боку Білорусі

28 червня 2022, 18:50
Читать новость на русском

Загроза вторгнення з боку Білорусі залишається високою. До всіх ймовірних сценаріїв розвитку подій готуються не лише прикордонні з країною області, але й Львівщина.

Про це розповів перший заступник очільника Львівської військово-цивільної адміністрації Андрій Годик на брифінгу у "Медіа Центрі Україна" 28 червня. 24 канал передає деталі.

Читайте також Росія готує ДРГ, залучаючи білоруських військових, – Міноборони

Львівська область – готова до атаки

Всі сили Львівської області готуються до будь-яких проявів агресії з боку території Білорусі, адже ризики вторгнення з півночі залишаються. Андрій Годик розповів, що завдання у цьому напрямку є доволі простими, втім вимагають кропіткої роботи.

Посадовець пояснив, що передусім мовиться про злагодження усіх сил та засобів – як правоохоронного блоку, так і військових, – стосовно координації планів відсічі агресії з білоруської території. Крім того, відбувається налагодження взаємодії із сусідніми з Львівською областями, зокрема з Волинською.

Ми готові до всього, і наше завдання – бути готовими до всього. Але, передусім, треба бути готовими до посилення ракетних та авіаційних ударів з північного напрямку,
– заявив перший заступник голови Львівської ОВА.

Годик додав, що підготовка триває, зокрема, шляхом спорудження на Львівщині додаткових оборонних та інженерних мереж.

Загроза з Білорусі: останні новини

  • Білорусь поки офіційно не вступила у війну проти України, втім надала плацдарм для дій країні-агресорці. Білоруська армія займається прикриттям російських військ на кордоні, зокрема 6 батальйонів проводять демонстративні дії та намагаються вести розвідку у прикордонних з Україною та Польщею районах.
  • Військовий експерт Петро Черник припустив, що молодшу офіцерську ланку білорусів можуть заміняти на росіян. За його словами, білоруси значно збільшили чисельність своїх збройних сил – на початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЗС Білорусі налічували 44 тисячі особового складу, а зараз – понад 80 тисяч. Разом з тим експерт зазначив, що у білоруських військових немає бойового досвіду, й у випадку реального вторгнення вони масово здаватимуться у полон.
  • Нещодавно на Волинському та Поліському напрямках, на своїх територіях, білоруські військові провели планове тренування із залученням вузлів зв'язку пунктів управління. До слова, ситуація на північному кордоні залишається напруженою.

Вас може зацікавити – у МВС пояснили тактику Росії: дивіться відео