Білоруська армія поки офіційно не вступала у війну проти України на боці російського агресора. Але надала загарбникам всі необхідні умови. Саме з території Білорусі була атака на Україну в перший день російського вторгнення. Після поразки в боях на Півночі України, російська армія відступила на територію Білорусі.

Важливо Молодшу офіцерську ланку білорусів можуть заміняти на росіян, – військовий експерт

Крім того, в Білорусі й далі розміщені російські війська. З тамтешніх аеродромів літає російська авіація для бомбардування України. Ворог часто використовує повітряний простір Білорусі, залітаючи туди з території Росії. Там же розташовані й російські ракетні системи. Через це залишається постійна загроза ракетного та авіаційного удару з боку Білорусі.

Щодо білоруської армії, то вона зараз займається прикриттям російських військ. До кордону з Україною в Брянській та Гомельській областях стягнули до шести батальйонів для підсилення.

"Раніше було сім. Вони прикривають ділянку кордону, намагаються вести розвідку, проводять демонстраційні дії", – розповів речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

Окрім того, ці підрозділи намагаються вести розвідку у прикордонних з Україною та Польщею районах.

У Генштабі ЗСУ відзначають, що ці білоруські війська поки займаються проведення планового тренування із залученням вузлів зв'язку пунктів управління.

Чи варто очікувати нападу зі сторони Білорусі

За словами Олександра Мотузяника, поки українська розвідка не фіксує формування наступального російського угруповання на території Білорусі.

До теми У Білорусі перебувають 1,5 тисячі російських бійців: які це підрозділи та чи є резерви

Натомість розвідники фіксуюють факти підготовки російськими силами на території Білорусі диверсійно-розвідувальних груп з-поміж білоруських військовослужбовців.

Також в українській розвідці не відкидають того факту, що росіяни можуть вдатися до провокацій, щоб втягнути Білорусь у війну проти України.

Дивіться деталі про особливість російських ракет, якими вони стріляють з Білорусі по Україні