Про це свідчать актуальні дані Генерального штабу Збройних сил України станом на ранок 28 червня.

Важливо "Путін зірвався з місця і закричав": Піонтковський припустив, що було на зустрічі з Лукашенком

Так, на Волинському та Поліському напрямках військові Білорусі провели планове тренування із залученням вузлів зв'язку пунктів управління.

Зауважимо, що пізно ввечері 26 червня білоруська авіація активізувалася. Військово-повітряні сили країни провели навчання. За даними активістів, військові навчальні польоти почалися о 21:27 у Барановичах. Вже о 23:20 авіацію помітили над Ляховицьким районом.

А у Генеральному штабі Збройних Сил України зранку 27 червня повідомили, що режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка вкотре вирішив допомогти державі-агресорці у війні проти України. Зокрема, з території країни у Бєлгородську область виїхали 20 вагонів з боєприпасами.

Чи готують білоруси напад на Україну

Як повідомив представник ГУР МОУ Вадим Скібіцький, російські окупанти не полишають спроб втягнути Білорусь у війну з Україною. За його словами, українські розвідники повідомляють про те, що у білорусів залишається все менше простору для маневрів та пошуку відмовок через небажання воювати проти України.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну білоруси надавали російським окупантам аеродроми, інфраструктуру та території. Тепер Білоруси віддають окупантам свої боєприпаси та зброю, які будуть використовуватися проти ЗСУ та мирних українців.

Також він додав, що розвідники не виключають проведення диверсій для залучення Білорусі у війну. Ворог вже має досвід подібних операцій та може атакувати білорусів, звинувативши у нападі ЗСУ.

Яка ситуація на північному кордоні України

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 28 червня ситуація на північному кордоні України контрольована нашими Силами оборони. Зокрема:

  • На Сіверському напрямку агресор завдав вогневого ураження зі ствольної та реактивної артилерії у районах Покровка, Старикове, Порозок та Верхня Пожня Сумської області. Провів повітряну розвідку позицій наших військ безпілотником типу "Орлан-10" у прикордонних районах Чернігівської області.
  • На Харківському напрямку угруповання військ противника основні зусилля зосереджує на недопущенні просування наших військ до державного кордону України, продовжує ведення штурмових дій з метою покращення тактичного положення та сковування дій підрозділів Сил оборони.

Арестович прокоментував можливий напад Білорусі: дивіться відео