Російський публіцист із Вашингтона Андрій Піонтковський припустив, чому Путін викликав "на килим" Лукашенка. Про це він розповів під час ексклюзивного стріму на ютубі 24 каналу.

До слова Лукашенко та Путін діють спільно, – Латушко пояснив, чому про тиск на Білорусь не мовиться

За його словами, кремлівського диктатора цікавили деякі питання:

  • багато хто вважає, що вони домовлялися про те, як створити Сувальський коридор й "прорватися" з Білорусі в Литву. Але це не так, цього не станеться, вважає Піонтковський. Тоді його чекає серйозна відсіч.
  • але головне для Путіна – це створення "триєдиної держави". Вже навіть були божевільні спроби привезти Януковича.

"Однак цим насправді він хотів взяти "у капкан" Лукашенка, чого той 30 років вдало уникав", – вважає публіцист.

І додав, що йому відомі й інші деталі цієї зустрічі двох диктаторів. Відповідну інформацію він отримав із двох – трьох джерел і щиро вірить у неї.

Наскільки мені відомо, Путін зірвався, йому набридло, він вискочив із залу і голосно закричав так, щоб Лукашенко чув: "хтось вже пояснить цьому г**дону, що він дідька лисого звідси поїде живим",
– сказав Піонтковський.

Після цього перемовини перевались на декілька годин.

Повністю стрім Цимбалюка з Піонтковським: дивіться відео

Путін зустрічався з Лукашенком й зачепив "ядерне питання"

Володимир Путін та Олександр Лукашенко 25 червня зустрічались у російському Санкт-Петербурзі.

На зустрічі вони говорили серед іншого про ядерну зброю для Білорусі. Зокрема, Володимир Путін пообіцяв самопроголошеному президенту Білорусі комплекси "Іскандер-М", які можуть запускати як звичайні ракети, так і використовувати ядерні боєприпаси.

Російський правозахисник Марк Фейгін розповів 24 каналу, що вважає, що це відповідь Литві, а також в її лиці Євросоюзу й Заходу щодо блокування транзиту санкційних вантажів до Калінінградської області.