Серйозний сигнал: як Захід демонструє Росії свою готовність до потенційного протистояння
Війна, яку розпочала Росія проти України, продемонструвала світові імперські амбіції Кремля. Члени Європейського Союзу та НАТО у відповідь на путінську агресію почали збільшувати свій військовий потенціал для боротьби з ймовірною агресією Росії, яка може вийти за межі України.
Про це розповів 24 Каналу кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, зазначивши, що конфлікт з Росією може розширюватися. За умов, якщо Кремль досягне своїх гіпотетичних "цілей" в Україні, то наступними жертвами можуть бути країни Балтії.
Дивіться також Європа перебуває на початку тривалого протистояння з Росією, – президент Чехії
Захід готується
Желіховський зауважив, що побоювання про розширення бойових дій за межі України звучать і від інших країн членів ЄС і НАТО. Є велика ймовірність, що Владімір Путіна намагатиметься і надалі дестабілізувати ситуацію на європейському континенті. Першими об'єктами агресії, на його думку, можуть стати країни Балтійського регіону.
Ці держави зараз роблять все можливе, щоб укріпити свою обороноздатність і безпеку, навіть попри економічні складнощі. Вони роблять усе, щоб допомогти нам (Україні – 24 Канал), а відтак і собі, адже вони можуть бути на черзі,
– наголосив експерт-міжнародник.
Країни, які можуть зазнати потенційної російської агресії, підсилюють члени Альянсу, зокрема Німеччина та Швеція.
Швеція дуже активно долучається до оборони всього блоку і це серйозний сигнал. Для нас він позитивний, а для Путіна ні. Регіон Балтійського моря мілітаризують, адже там усвідомлюють усі ризики, які йдуть від Росії,
– сказав Станіслав Желіховський.
Він підкреслив, що важливо, аби й надалі були кроки посилення потужностей країн НАТО та збільшення допомоги для України. Росія не припиняє свою агресію проти нашої країни. Є ризики нових наступальних операцій з боку Кремля.
Безпекової угоди
Країни Балтійського регіону вже почали підписувати з Україною безпекової угоди. Такий договір, за словами Желіховського, уже є з Латвією, а далі має бути Естонія та Литва. Україна вже готується до угод з країнами Скандинавського півострова, адже вони мають потужний оборонний комплекс, щоб проводити спільні навчання та обмінюватися технологіями й досвідом.
Політика НАТО: останні новини
- Кожен день окупанти проводять авіаудари по території України. Представники німецького парламенту переконані, що НАТО має взяти участь у захисті від російських нападів.
- Протягом останніх місяців серед західних лідерів ширяться обговорення щодо можливості розміщення військ Північноатлантичного альянсу в Україні. Прем'єр-міністр Польщі розповів, що частина військового контингенту НАТО вже перебуває на нашій території.
- Угорщина вважає, що НАТО підходить до межі війни через свою допомогу Україні. Угорський уряд в електронному листі пояснив свою позицію щодо ініціативи НАТО про створення багаторічного фонду підтримки України.