У виданні повідомляється, що посли 27 країн-членів нібито вже погодили 11-сторінковий документ. У розробці угоди беруть участь Київ і Європейська служба зовнішніх справ.

Дивіться також Пані посол ЄС в Україні сказала, коли нарешті можуть початися перемовини про вступ

ЄС хочуть завершити роботу над угодою до липня

Німецьке видання повідомило, що посли Європейського союзу вже погодили проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та ЄС, яка є продовженням декларації G7 про "гарантії безпеки". Зазначається, що цей проєкт планують завершити до кінця червня.

Редакція Welt am Sonntag стверджує, що у їх розпорядженні є проєкт тексту, у розробці якого беруть участь Київ і Європейська служба зовнішніх справ. Посли 27 країн-членів ЄС, за даними видання, вже погодили 11-сторінковий документ.

Зокрема, у матеріалі мовиться про те, що ЄС планують завершити роботу над угодою до початку липня. У проєкті тексту містяться положення, згідно з якими ЄС зобов’язується провести консультації щодо потреб України протягом 24 годин у разі нової агресії проти неї.

Також в угоді ЄС бере відповідальність щодо надання військової допомоги, підготовки військових, розмінування, реформ в оборонному секторі, співпраці у протидії гібридним загрозам і кібератакам, а також допомоги у відновленні.

У виданні зазначається, що нібито ще є окреме положення, яке виключає пряму участь "військових країн ЄС" у бойових діях.

Безпекові угоди для України: останні новини

  • Зеленський повідомив, що Україна готується до підписання безпекових угод із США, Норвегією, Швецією та країною Балтії.
  • Нагадаємо, що нещодавно Україна та Латвія підписали безпекову угоду. Згідно з угодою, Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% свого ВВП щороку. Також Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України.
  • Також Україна підписала безпекову угоду із Нідерландами. Угоду підписали 1 березня. Документ передбачає, що у 2024 році Нідерланди нададуть нашій державі два мільярди євро військової допомоги. Окрім цього, країна обіцяє надавати оборонну допомогу протягом подальших десяти років.