Україна вже підписала безпекові угоди з низкою країн, зокрема з членами G7. Ці документи мають стати потужним підґрунтям для подальшого протистояння України.

Дивіться також Не Будапештський меморандум 2․0: що дають Україні підписані безпекові договори з країнами G7

Умови договору

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 березня в Харкові підписали двосторонню безпекову угоду між країнами.

Як повідомив президент України, документ передбачає, що у 2024 році Нідерланди нададуть нашій державі два мільярди євро військової допомоги. Окрім цього, країна обіцяє надавати оборонну допомогу протягом подальших десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України,
– зазначив президент.

Окрім цього, договір містить пункти, що формалізують позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності. Також країна-союзник підтримує вступ України в ЄС та НАТО.

Підписання двосторонньої угоди з Нідерландами: дивіться відео

Безпекові угоди

  • Нещодавно Україна підписала безпекові угоди також із Канадою та Італією – це сталося 24 лютого, під час візиту очільників країн до Києва. Зокрема, договір із Канадою передбачає виділення у 2024 році понад 3 мільярди канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.
  • Напередодні була укладена двостороння угода з Данією. Особливість угоди в тому, що окрім класичних пунктів договір містить також потужні військові зобов'язання. Данія підтримуватиме Україну й забезпеченням цілісного потенціалу F-16 через авіаційну коаліцію.
  • Ще раніше в лютому були підписані угоди про гарантії безпеки з Німеччиною та Францією. У них засвідчується довготривала підтримка України. Також мовиться про реакцію союзників на можливу повторну агресію з боку Росії. У такому випадку вони мають відреагувати за 24 години.