Вважають недостатніми: в Угорщині прокоментували зміни до закону про нацменшини

10 грудня 2023, 13:19
Читать новость на русском

Джерело:

Тамаш Менцер

Верховна Рада 8 грудня внесла зміни о законодавства щодо національних меншин в Україні. Водночас на це рішення вже встигли відреагувати у МЗС Угорщини.

Держсекретар угорського міністерства Тамаш Менцер наголосив, що Україна буцімто позбавляє прав угорську громаду з 2015 року. Він також зазначив, що МЗС країни постійно моніторить процес впровадження змін у законодавство стосовно нацменшин.

До теми Є два сценарії: як ЄС може приборкати Орбана в питанні України

Угорське МЗС відреагували на зміни у законі про нацменшини

На своїй фейсбук-сторінці Тамаш Менцер натякнув, що для Угорщини внесених змін до українського законодавства стосовно національних меншин недостатньо. Він наголосив, що угорців в Україні "почали позбавляти прав 8 років тому".

З того часу позбавлення прав триває безперервно,
– сказав Менцер.

Представник угорського МЗС наголосив, що міністерство, звичайно, буде ретельно оцінювати рішення українського парламенту.

"Але вже зараз зрозуміло, що до повернення прав 2015 року воно далеке", – висловився він.

Крім того, Менцер також зауважив, що угорське міністерство закордонних справ буде уважно стежити за тим, щоб наша держава вводила зміни, які вона внесла до законодавства стосовно нацменшин, у реальному житті.

Верховна Рада внесла зміни до закону про нацменшини

  • Верховна Рада 8 грудня проголосувала за внесення змін до деяких законів України щодо прав національних меншин або ж спільнот в окремих сферах. "За" проголосували 317 народних депутатів.
  • Зрештою президент Володимир Зеленський підписав закон про нацменшини, який ухвалила Верховна Рада. Окрім цього, глава держави також підписав 2 інші закони, які наближують нашу державу до початку переговорів з Європейським Союзом.
  • Варто зазначити, що цей закон потрібний для того, щоб виконати одну з рекомендацій, які надала нашій державі Європейська комісія. Вони потрібні для того, щоб наблизити Україну до європейської спільноти та активізувати процес початку перемовин про вступ нашої держави до Європейського Союзу.