Новий законопроєкт про мобілізацію перебуває на фінальній стадії, – ЗМІ
Джерело:
УПКабінет міністрів відкликав свій законопроєкт про мобілізацію з Верховної Ради, щоб доопрацювати його. Наразі ж підготовка нового документа перебуває на фінальній стадії.
Журналісти УП, з посиланням на власні джерела в уряді, зазначили, після внесення деяких правок документ передадуть до Верховної Ради найближчим часом. Однак коли саме це станеться – не уточнили.
Цікаво Мобілізація в лютому 2024 року: чи будуть зміни та кого можуть призвати
Кабмін на фінішній прямій із законопроєктом про мобілізацію
Співрозмовники видання зазначили, що на засіданні Кабінету Міністрів 30 січня погодили новий проєкт закону щодо змін до мобілізації. Наразі документ передали в секретаріат українського уряду для фінального доопрацювання.
Ухвалили з доопрацюваннями. Це значить, всі згодні, але є ще деякі правки, які треба доопрацювати. Проєкт передали у секретаріат. Далі секретаріат їх має доопрацювати,
– зазначили джерела.
Після доопрацювання документа його внесуть до Верховної Ради. За словами співрозмовника УП, це питання "буквально дня – двох".
Раніше уряд затвердив новий проєкт закону про мобілізацію
- Журналісти "РБК-України" 30 січня розповіли, що Кабінет Міністрів затвердив новий проєкт закону про мобілізацію. Водночас у самому уряді офіційно інформацію щодо затвердження законопроєкту не надавали.
- Наступним етапом стане розгляд нового законопроєкту у Верховній Раді. Зокрема, минулу версію законопроєкту відправили на допрацювання через те, що закон містив пункти, з якими не всі були згодні.
- Варто зазначити, що український уряд мав надати Верховній Раді законопроєкт про мобілізацію ще 26 січня. Тоді розгляд цього законопроєкту мав би відбутися 6 лютого.
- Кабінет Міністрів 11 січня відкликав свій законопроєкт про мобілізацію з Верховної Ради на опрацювання. До цього документ уже встиг пройти розгляд у кількох комітетах, які вказали на суперечливі моменти в документі.
- Зокрема, український омбудсмен вказав на явне порушення прав людини, а деякі з комітетів підкреслили пункти, які потрібно виправити чи доопрацювати. Водночас українська нардепка Мар'яна Безугла поділилася, які зміни можуть бути внесені у нову ініціативу від уряду.