Закрити чи ні: думки експертів щодо введення безпольотної зони над Україною

7 березня 2022, 11:54
Читать новость на русском

Сьогодні нам вкрай необхідно максимально обмежити пересування авіації агресора. Як змусити її піти всім нам відомим маршрутом і чи взагалі реально це?

Військові експерти Олег Жданов та Олександр Мусієнко поділилися з сайтом 24 каналу своїми поглядами на питання закриття авіапростору над Україною.

Читайте Поки думаєте, окупант хоче знищити наші аеродроми, – Подоляк емоційно звернувся до НАТО

Безпольотна зона рівноцінна війні між Росією та НАТО?

Олег Жданов ставить знак "дорівнює" між закриттям неба над нашою державою та початком війни між Північноатлантичним Альянсом та Росією.

"Річ в тому, що якщо НАТО закриває повітряний простір, оголошуючи про безпольотну зону над нами, то воно повинно збивати будь-який літаючий об’єкт в цьому ареалі. Не важливо, чи це ракета, чи літак, чи будь-що інше.

Олег Жданов

Оскільки ППО Альянсу збиватиме російські повітряні сили, це означатиме війну між НАТО та РФ за фактом. Такий розвиток подій для Заходу є вкрай небажаним", – зазначає фахівець.

Можна схитрувати й тільки ракети збивати

Олександр Мусієнко вважає, що лазівку у питанні запровадження безпольотної зони можна знайти при правильному підході. Є можливість досягти деякого компромісу.

Не факт, що російські літаки зважаться при цьому підійматися у повітря. Для того, щоб перевірити реакцію росіян, треба погодити таке рішення,
– каже він.

Олександр Мусієнко

"Ми тоді побачимо, що буде. Зрештою, літаки вони можуть не збивати, а Калібри – можуть. Чи ті ж таки "Іскандери". Це ж ракети, а не літаки. Спробуй доведи, чи це оголошення війни. Зовсім ні.
Швидше, захист незалежності й суверенітету української держави. Ось і все", –  підсумував Мусієнко.

Ворог цинічно обстрілює АЕС, садочки та лікарні, вбиває мирних мешканців. Тому Україна активно просить НАТО закрити небо над нашою державою.