УКР РУС
1 вересня 2020, 18:12
3

Чи збирається Ситник у відставку: відповідь самого директора НАБУ

Напередодні КСУ оприлюднив рішення про неконституційність указу президента щодо призначення Артема Ситника директором НАБУ. Нардепи зі "Слуги народу" вважають, що ситуацію можна вирішити лише, якщо глава бюро подасть заяву на звільнення або піде у відставку. Сам Ситник відповів, чи збирається він йти на такий крок.

Він заявив, що цього робити поки не збирається. Про це Ситник сказав в ефірі 24 каналу у програмі "Є питання".

Зверніть увагу Офіс Президента назвав Ситника "виконуючим обов'язки": реакція самого директора НАБУ

На запитання журналіста, чи збирається Ситник йти на такий крок, він відповів, що ні. Також він наголосив, що зараз президент не має конституційного права прийняти рішення про його відставку.

Звичайно, що не буду (йти у відставку – 24 канал). І я говорив про причини такого рішення Конституційного суду, чому він 20 років розглядав по одному, а потім почав розглядати по-іншому. Причина в цьому – це справа Адміністративного суду Києва. Але, відповідно до логіки цього рішення, президент зараз не має конституційного права прийняти рішення про мою відставку. Тому ми працюємо далі,
– заявив Ситник.

Він наголосив, для того, щоб директора звільнили або він припинив свої повноваження, потрібен указ президента. Його можуть видати у 15 випадках:

  • 2 з них коли припиняються повноваження – спливає термін призначення на посаду або смерть директора;
  • і 13 підстав для звільнення. Вони прописані в законі про НАБУ.

Він додав, що цю ситуацію треба зараз вирішити в парламенті відповідним законом, тобто внести зміни до законодавства. Але найважливіше, що потрібно зробити, на його думку, – це "зберегти гарантії незалежності Антикорупційного бюро на майбутнє". А зараз НАБУ і його директор "працюють в штатному режимі".

Чи була розмова з президентом щодо цієї ситуації?

"Ні, не було. З юридичного погляду тут поки що нема чого обговорювати. Тому що для звільнення і припинення повноважень є чіткі підстави передбачені законом, їх зараз немає. Указу про моє звільнення, наскільки мені відомо, наразі також немає, як і указу про припинення моїх повноважень", – зазначив Ситник.

Рішення Конституційного суду щодо директора НАБУ: що потрібно знати

  • Конституційний Суд оприлюднив рішення про неконституційність указу від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.
  • У КСУ заявляють, що тодішній президент Петро Порошенко перевищив повноваження при призначенні очільника Бюро.
  • У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим.
  • Наразі Артем Ситник продовжує працювати, адже рішення КСУ не означає його автоматичного звільнення.
  • Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський вважає, що з юридичного погляду Ситник більше не може виконувати повноваження глави НАБУ, оскільки указ про його призначення втратив чинність.
  • Артем Ситник є першим і поки що єдиним директором НАБУ. Орган створили у 2015 році. Це було однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.