Зеленська ініціює приєднання України до "Партнерства Біарріц": що це таке
Перша леді Олена Зеленська закликала президента й уряд приєднати Україну до міжнародного "Партнерства Біарріц", започаткованого країнами G7 для утвердження гендерної рівності.
Зеленська вважає, що ідея приєднання України "до цієї чудової ініціативи" є цілком логічною, повідомляє Укрінформ.
До теми: Гендерна рівність в армії: скільки дівчат боронять Україну на Cході
"Хочу поділитися з вами новиною щодо подальших кроків України на шляху до приєднання. По-перше, я ініціюю приєднання України до міжнародного "Партнерства Біарріц". Звертаюся із закликом до президента та Кабінету міністрів", – сказала перша леді під час відкриття третього Українського жіночого конгресу.
Зібрання Українського жіночого конгресу / Фото Укрінформ
Координатор робочої групи підготує листа на ім'я президента з проханням уповноважити віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулебу провести процес приєднання.
17 грудня в Парижі Кулеба передасть листа з бажанням України приєднатися міністру з гендерної політики Франції. Після цього в Україні відповідні органи розроблять план дій щодо конкретних обов'язків держави в межах підтримки приєднання.
Я впевнена, що Україна має всі можливості та права бути поруч зі світовими лідерами у боротьбі за гендерну рівність,
– наголосила Зеленська.
Що таке "Партнерство Біарріц"
"Партнерство Біарріц" було започатковане 25 серпня 2019 року лідерами G7 для забезпечення гендерної рівності. Це рекомендації щодо просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок та дівчат.
Визначено 79 найкращих законодавчих практик у сфері гендерної рівності у 4 секторах у всіх регіонах світу: боротьба з насильством, розширення економічних можливостей, освіта та охорона здоров'я, ліквідація дискримінації.
Країни, які беруть на себе зобов’язання через "Партнерство Біарріц", повинні ухвалити та впровадити прогресивні законодавчі межі щодо гендерної рівності:
- зупинити гендерно зумовлене насильство;
- забезпечити справедливу та якісну освіту та охорону здоров'я для жінок і дівчат;
- сприяти розширенню економічних можливостей жінок і дівчат;
- забезпечити повну рівність між жінками та чоловіками у державній політиці.
На сьогодні понад 2,5 мільярда жінок та дівчат у всьому світі відчувають на собі вплив дискримінаційного законодавства та відсутності правового захисту.