Зеленський виступив з трибуни Верховної Ради: про що говорив президент

1 грудня 2021, 10:19
Читать новость на русском

Президент Володимир Зеленський 1 грудня виступив у Верховній Раді. З трибуни він заявив, що говоритиме про головне – "що зроблено вперше та що буде далі".

Стабілізація економіки

Глава держави зазначив, що попри пандемію все ж вдалося стабілізувати економічну ситуацію.

Читайте також Щорічне звернення президента Зеленського до Верховної Ради: онлайн-трансляція

У 2021 році розмір економіки України досягне рекордного рівня та вперше за період незалежності перевищить 190 мільярдів доларів. Це більше, ніж у докризових 2008 і 2013 роках. Ми знизимо держборг до рівня нижче 50% ВВП. При тому, що останніми роками в більшості країн він стрімко зростав і в середньому в світі перевищує майже 90%,
– сказав президент.

"Наші золотовалютні резерви зросли і сьогодні досягають 30 мільярдів доларів. Це є найвищим показником з 2013 року. Вперше в історії незалежної України ставка кредитів для малого та середнього бізнесів опустилася нижче 10%. Нараз це в середньому 9 і 7 відсотків", – продовжив політик.

Володимир Зеленський наголосив, що завдяки програмі доступні кредити 5 – 7 – 9 український малий і середній бізнес отримав 70 мільярдів гривень і створив тисячі нових робочих місць.

Програма "Українська мрія"

Глава держави повідомив, що незабаром запустять програму "Українська мрія", за якою кожен громадянин нашої держави, що чесно сплачує податки зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні для:

  • придбання власної нерухомості чи електромобіля;
  • здобуття освіти або власної професії.

Газ, електрика, тарифи

Президент розповів, що енергетична криза, обмеження в електропостачанні, значний ріст тарифів – це вперше не про Україну.

Попри реалії всього світу нам вдалося зберегти стабільність в енергетиці, стримати зростання цін на житлокомунальні послуги, а ціни на електроенергію для населення навіть знизити,
– розповів Володимир Зеленський.

Програма "Велика термомодернізація"

У 2022 році в Україні розпочнуть програму "Велика термомодернізація" – планують утеплити тисячі:

  • багатоповерхових будинків;
  • шкіл;
  • садочків;
  • лікарень.

Це дозволить застрахуватися від росту цін на енергоресурси та "перше отримати справжню енергетичну незалежність".

Зверніть увагу! Володимир Зеленський подякував парламентарям за ухвалення податкового закону 5600, який збільшує плату за використання природних ресурсів України. Ці кошті спрямують на дітей. 

Економічний паспорт українця

Глава держави поінформував, що до 10 грудня 2021 року вносить законопроєкт про економічний паспорт українця.

Відповідно до нього кошти, а саме плата за використання українських надр, накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України,
– наголосив він.

Володимир Зеленський пояснив, що після досягнення повноліття діти зможуть використати ці гроші для отримання освіти в Україні чи купівлі власного житла. За його словами, завдяки цьому "олігархи стануть інвесторами у майбутнє наших дітей".

Мінімальна зарплата в Україні

З 1 грудня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6 500 гривень. Підвищили також і середню зарплату – в доларовому еквіваленті перевищила 500 доларів на місяць.

Вперше зарплата лікарів зросла за рік двічі. З 1 січня 2022 року вона складатиме мінімум 20 тисяч гривень. Середня заробітна плата лікаря в Україні – 24 тисячі гривень. Ми вперше починаємо гідно ставитися до лікаря. Я впевнений, що у своєму наступному посланні, через рік, скажу такі самі слова про зарплату наших вчителів,
– підкреслив президент.

У порівнянні з 2019 роком бюджет на медицину збільшився вдвічі. Повністю укомплектували автопарк карет швидкої допомоги – на 100%. Відремонтували 600 сільських амбулаторій і понад 200 приймальних відділень.

"Уже в наступному році ми розпочинаємо реконструкцію 48 обласних багатопрофільних клінічних лікарень – 24 для дорослих, 24 для дітей. Також 24 реабілітаційні центри для ветеранів", – вказав глава держави.

Важливо! У 2022 році вперше з початку російсько-української війни повністю закриють чергу на квартири для всіх ветеранів. Одразу після ветеранів такий самий процес розпочнуть для військових.

Фінансування сектору оборони

Володимир Зеленський заявив, що у 2022 році фінансування всіх програм сектору оборони та безпеки перевищить 320 мільярдів гривень. У рамках цих коштів запускають:

  • комплексну ракетну програму;
  • програму відновлення українського флоту;
  • створення кібервійськ.

Вперше держава будує літаки Ан-178 для своєї армії. Розпочинаємо будувати військовий завод з виготовлення сучасних дронів,
– зауважив президент.

Саміт Кримської платформи

Деокупація Криму була обговорена на найвищому рівні під час першого саміту Кримської платформи. Вдалося повернути Крим у світовий порядок денний. Сама Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН.

"Ми боремося за Крим на всіх міжнародних майданчиках і зустрічах. Не лозунгами, а офіційними документами. Розроблена, схвалена стратегія деокупації те реінтеграції Криму", – наголосив президент.

Відносини зі США та Євросоюзом

Україна зберегла двопартійну підтримку США та вивели відносини на новий рівень. За підсумками Володимира Зеленського та Джо Байдена:

  • ухвалено спільну заяву та військову підтримку;
  • оновлено хартію Стратегічного партнерства України та США.

В основі відносин з ЄС – довіра, солідарність, взаємна підтримка. Це доводять результати 23 саміту Україна-ЄС. Наша мета – імплементація угоди про асоціацію. Загалом виконано понад 60% всіх зобов'язань,
– розповів Володимир Зеленський.

У світі 65 мільйонів українців

Глава держави зазначив, що для українців, які мешкають за кордоном, є важливим питання множинного громадянства. Зокрема, у США, Канаді та Євросоюзі. З його слів, вперше українці з усього світу почуватимуться не діаспорою, не людьми українського походження, а громадянами України.

1 грудня 2021 року я вношу відповідний законопроєкт на розгляд. Нас 65 мільйонів,
– наголосив він.

До слова. В Україні заборонене подвійне громадянство, однак ведуть розмови, аби його дозволити. Зокрема, таку обіцянку українській діаспорі у США дав Володимир Зеленський.

13 тисяч кілометрів доріг

Володимир Зеленський переконаний, що програма "Великого будівництва" є успішною.

Всі думали, що хороші дороги і України це антоніми, ми довели, що це слова-синоніми. Ми вже побудували 13 тисяч кілометрів доріг,
– вказав президент.

Він підкреслив, що "багато якісних доріг не буває", саме тому за наступну половину каденції збудують 15 тисяч кілометрів автошляхів.

Окрім цього, додав, завдяки національній програмі відновлення мостів побудували та відремонтували 560 мостів та мостових переходів. До кінця каденції глава держави планує збудувати ще 810.

Перепис населення України

Володимир Зеленський поінформував, що електронний перепис населення України відбудеться у лютому 2023 року. До цього процесу залучать компанію Apple.

"В планах запустити вже скоро запустити електронний перепис, який згодом приведе до електронного голосування. Пишаємось тим, що Україна стане другою в світі, яка проведе перепис у співпраці з Apple вже у лютому 2023 року", – повідомив президент.

Судова реформа в Україні

"Боротьба з корупцією – це й справедливий і незалежний суд. Судова реформа в Україні. Тут пишатися поки немає чим. Ми тільки на початку цього складно шляху. Ми лише проголосували перші два закони. Я дякую кожному депутату, які підтримали закони про Вищу раду правосуддя та про Вищу кваліфікаційну комісію суддів", – сказав український лідер.

Розпочато судову реформу в Україні не вперше, але вперше її буде доведено до кінця. Я вдячний усім народним депутатам ще раз, які підтримують законопроекти, а також хочу подякувати нашим міжнародним партнерам, які нас підтримують на цьому складному шляху. Дякую. А шлях цей буде дійсно непростим,
– додав він.

Переговори з Путіним

Глава держави вважає, що українська влада не зможе повернути під контроль окупований Донбас без прямого діалогу з Путіним.

Ми повинні сказати правду. Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією, і наразі це визнали всі. Всі зовнішні партнери, а деякі внутрішні це не визнають,
– зазначив політик.

Президент переконаний, що українці не повинні боятися говорити одне одному правду, особливо, знаючи про сильну потужну українську армію. Він наголосив, що Україна не зможе зупинити війну без свого війська, яке може протидіяти окупантам.

Зауважте! Володимир Зеленський, за його словами, не боїться прямого діалогу із Росією та готовий вести перемовини з Путіним.

Виступ Володимира Зеленського у Раді: дивіться відео