"Бути вдома не туристами": Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство

22 січня 2024, 19:17
Читать новость на русском

Президент України раніше говорив, що внесе такий законопроєкт у Раду. Що передбачає документ – розкаже 24 Канал.

Під час звернення до українців на честь Дня Соборності 22 січня Зеленський розповів, що має нову законодавчу ініціативу. Вона стосується можливості множинного громадянства.

Дивіться також Польща призначить уповноваженого з відновлення України: прем'єр назвав ім'я

Законопроєкт №10425 про множинне громадянство – в Раді: що відомо

Повна назва документа – "Проєкт закону про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України". Його визначено президентом як невідкладний і вже передано на розгляд керівництву.

Самого тексту законопроєкту та пояснювальної записки спершу не було, тож про його суть можна було зробити висновок тільки з ранкового звернення Зеленського.

Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дозволить ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства і дозволить мати наше громадянство усім етнічним українцям та їхнім нащадкам з різних країн світу, звісно, окрім громадян країни-агресора,
– заявив президент.

За його словами, це потрібно, аби українці за походженням стали українцями й за паспортом – на законодавчому рівні. Зеленський переконаний, що такий законопроєкт стане "одним з елементів свободи, однією з можливостей реалізації такого права бути українцем".

Хто може отримати множинне громадянство

Втім, з промови можна зробити висновок, що ідеться не тільки про українців за походженням, а й про українців за духом.

"Ті, хто з початком повномасштабної війни незалежно від місця проживання, народження, паспорту ствердно сказали "Я українець", довели справами. Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Ті, хто збирає, знаходить, пакує і передає все, що потрібно для перемоги. Всі, хто не забув власне коріння і не дає світу забути про Україну, всі, у чиїх жилах тече українська кров і у чиїх грудях б'ється вільне серце", – так схарактеризувати людей президент.

Також Зеленський сказав, що слова про соборність звучать в обох півкулях Землі, не тільки в Україні. Тож і документ стосується українців по всьому світу.

Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки, всі, хто допомагає нам попри сотні і тисячі кілометрів від рідної землі. Іноземні добровольці, які стали на захист України, всі, хто воює за свободу України як за рідну батьківщину, і Україна стане для них такою. Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома не туристами, а громадянами великої, соборної, єдиної України, за свободу якої ми боремось,
– підсумував він.

Це цікаво Чому платити за повернення українців з-за кордону – погана ідея: в Інституті демографії пояснили

У "Слузі народу" згодом пояснили, що множинне громадянство може об'єднати українців по всьому світу. Стати громадянином України можуть також люди, які народилися за кордоном, але їхні батьки чи родичі – українці. Іноземні військові, які воюють за Україну, теж зможуть отримати паспорт. А от росіяни чи особи з російськими паспортами не потраплять під дію закону.

З'явився текст законопроєкту про множинне громадянство

Ним передбачено:

  • визначити держави, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України за спрощеною процедурою;
  • визначити категорію людей, які для набуття українського громадянства мають припинити іноземне громадянство;
  • запровадити декларацію про визнання себе громадянином України;
  • актуалізувати категорію людей, які не можуть набути українського громадянства;
  • переглянути підстави для втрати громадянства України.

Українці на території Росії: з'явився указ Зеленського

  • 22 січня Зеленський підписав цікавий указ про історично населені українцями території Росії. Ідеться про Кубань, Стародубщину, Північну та Східну Слобожанщину в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей.
  • Президент постановив Кабінету міністрів внести на розгляд РНБО план дій щодо збереження національної ідентичності українців на території Росії. Детально про можливі кроки читайте тут.