Вранці 22 січня глава нашої держави Володимир Зеленський звернувся до людей з нагоди Дня Соборності. З-поміж іншого, під час промови він заявив про законодавчу ініціативу щодо множинного громадянства.

Дивіться також Можемо втратити, що маємо, – Зеленський пояснив своє ставлення до втоми від війни

Зеленський вносить ініціативу про множинне громадянство

Президент констатував, що Україна має багатомільйонну діаспору в цілому світі, а також лобістів власних інтересів, яких не злічити. Він назвав їх українцями за походженням, які давно довели, що є українцями також за духом.

За словами Зеленського, після багатьох років очікування такі люди мають отримати можливість також стати українцями за паспортом.

Вношу Верховну Раду законопроєкт, який запровадить інститут множинного громадянства. Документ дозволить мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора,
– сказав глава держави.

Ті етнічні українці, які під час різних хвиль еміграції залишили рідну землю, матимуть можливість, згідно з ініціативою, отримати український паспорт. Крім того, стати повноцінними громадянами нашої держави матимуть змогу іноземні добровольці, які воюють проти Росії разом зі Силами оборони.

Усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину (можуть стати українцями за паспортом – 24 Канал). Україна стає для них такою. Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами Великої, соборної, єдиної України.

Указ про російські території, населені українцями

  • Під час цієї ж промови з нагоди Дня Соборності Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ про історично населені українцями території Росії.
  • "Ми маємо робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію", – пояснив голова держави це рішення.
  • Водночас президент наголосив, що ухвалення відповідного документа означає, зокрема, повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього.