Глава держави наголосив, що лише сильні українці можуть стати єдиними. І тільки єдині українці можуть бути сильними, передає 24 Канал.
До теми Можемо втратити, що маємо, – Зеленський пояснив своє ставлення до втоми від війни
Зеленський нагадав, чому саме відзначають День Соборності
Володимир Зеленський, стоячи на Софіївській площі в Києві, нагадав, що саме там рівно 105 років тому проголосили Акт Злуки, що об'єднав українські землі по обидва береги Дніпра та став основою Дня Соборності.
Щороку 22 січня ми завжди згадували про два ключові уроки тих часів, два дороговкази для всіх поколінь української нації: щоб здобути власну державність потрібно боротися, щоб її вберегти – об'єднатися,
– сказав президент.
Глава держави сказав, що настав той день, коли наша нація довела, що обидва цих уроки засвоєно. Це сталося 24 лютого.
"Ми показали, що соборність і самостійність України для нас справжні, а не декларативні цінності. І ми не віддали свою державу, а з першого дня війни довели: відсіч повномасштабній агресії ворога дає повномасштабна єдність народу", – наголосив Зеленський.
Він також наголосив, що це відбувається не символічно чи епізодично, а на фронтах і на всіх напрямках дій проти неволі.
Президент сказав про живі ланцюги до Дня Соборності
Зеленський наголосив, що, віддаючи належне соборності України, починаючи з 1990 року, українці створювали живі ланцюги єдності. Української єдності, що простягається від заходу до сходу.
24 лютого українці знову взялися за руки. Обравши знову не окови рабства, а ланцюг єдності. Різниця в тому, що він набув нової форми, коли для кожного українця не стало понять "мій" чи "не мій" регіон, бо кожен куточок України, кожне місто й село стали рідними,
– розповів глава держави.
Президент також відзначив, що українці з різних куточків нашої держави б'ються за наших громадян на Донбасі й у Криму, на півдні й півночі, що наші громадяни з Заходу України відчинили двері своїх домівок для і дають прихисток українцям з тимчасово окупованих чи прифронтових міст.
"Українці й українки, які воюють, працюють, допомагають. Українські матері й діти, які, втративши домівки, перебувають за кордоном і роблять свій внесок у спільний спротив, збирають і передають те, що необхідно тут. Коли українці з кожного регіону працюють для захисту кожного регіону", – підкреслив він.
Зеленський також згадав і тих українців, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях і продовжують чинити спротив. Президент наголосив, що всі разом ми змусимо Росію піти й слова Акту Злуки про об'єднання відірваних одна від одної частини нашої держави знову прозвучать і стануть реальністю.
Зеленський внесе законопроєкт про множинне громадянство
Глава держави сказав, що коли всі українці тримаються за руки, вони не піднімуть їх догори, аби здатися. А борються всі, і сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра.
Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець,
– наголосив глава держави.
Він наголосив, що це заклик пролунав на всіх континентах, де живуть наші люди, ті, хто з початком повномасштабної війни незалежно від місця проживання, народження й паспорта, ствердно сказали, що є українцями та довели це справами.
"Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Хто збирає, знаходить, пакує та передає все, що потрібно для перемоги. Всі, хто не забув власне коріння та не дає світу забути про Україну. Всі, в чиїх жилах тече українська кров і в чиїх грудях б'ється вільне серце", – сказав президент.
Він також підкреслив, що ці люди після багатьох років очікування мають стати українцями за паспортом. Тому він цього дня вносить у Верховну Раду законопроєкт про множинне громадянство.
Документ дозволить мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора,
– повідомив президент.
Зеленський наголосив, що це ті люди, які в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишили рідну землю, опинившись в країнах Європи, США, Канаді, Азії, Латинській Америці.
Крім того, громадянами зможуть стати й іноземні добровольці, які стали на захист нашої держави, як за рідну батьківщину. І Україна стане для них такою.
Зеленський підписав указ про історично населені українцями території Росії
Глава держави також підкреслив, що сьогодні ми маємо робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, але й дії задля соборності прав і свобод правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію.
Заради цієї мети сьогодні я підписав указ "Про історично населені українцями території Російської Федерації". Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього,
– заявив Зеленський.
Зрештою президент розповів, що після того, як у 2022 році вперше побачив Бучу після окупації, то вперше вдягнув футболку зі словами "Я – українець". Він зазначив, що ці слова тепер мають особливе значення, адже вони сповнені мужністю, гордістю й незламністю нашого народу, болем, які відчувають наші громадяни, та силою, що дозволить усе пройти.
Наостанок Зеленський підкреслив, що тільки сильні українці можуть стати єдиними, і тільки єдині українці можуть бути сильними. Українці в усьому світі.