Росія мобілізує тих, кого кине вмирати, а ми – цивілізований світ: нове звернення Зеленського
Сили оборони продовжують героїчно стримувати навалу російських окупантів. Ввечері 3 січня президент Володимир Зеленський записав традиційне звернення до українців.
Глава держави розповів, що розмовляв з прем'єром Канади Джастіном Трюдо, повідомляє 24 канал. Це четверта міжнародна розмова за сьогодні. До цього були дзвінки прем'єр-міністрів Нідерландів, Британії та Норвегії.
Зауважте Далекобійна зброя для України та вибухи у Росії: хронологія 314 дня війни
Зеленський поговорив з Трюдо
Президент розповів, що цей рік почали одразу з того, що найбільше необхідне Україні саме зараз – напередодні тих нових мобілізаційних процесів, які готує Росія.
Саме зараз – той момент, коли разом із партнерами ми маємо посилити нашу оборону. Ми не сумніваємося, що теперішні господарі Росії кинуть усе, що в них залишилося, та всіх, кого зможуть зібрати, щоб спробувати перевернути ситуацію у війні та принаймні відкласти їхню поразку,
– зазначив Зеленський.
Цей російський сценарій необхідно зірвати. За словами глави держави, підготовка до цього вже триває.
"Терористи повинні програти. Будь-яка спроба їхнього нового наступу повинна провалитися. Це буде фінальна поразка держави-терориста. Я дякую всім партнерам, які це розуміють. Росія мобілізує тих, кого хоче кинути вмирати, ми мобілізуємо цивілізований світ. Заради життя", – наголосив Зеленський.
Він подякував Канаді за незмінну оборонну, санкційну та фінансову підтримку. Під час розмови президент та канадський прем'єр обговорили, як ще можна посилити тиск на Росію.
"Відчувається, що канадська допомога нашому захисту цього року збереже свою силу", – заявив глава держави.
Дивіться звернення Володимира Зеленського
Варто прочитати "Шахіди" залетіли на Київщину, біля Дніпра збили ракету: що відомо про нічну атаку росіян
Президент розповів про інші важливі переговори
Зеленський подякував Норвегії за дуже потужні рішення, які вже ухвалили та які ще готуються. Зокрема, вони стосуються збройної підтримки.
За словами президента, роль Норвегії може стати справді історичною в захисті Європи, якщо вдасться реалізувати все те, що зараз обговорюють.
Це стосується і підтримки нашої енергосистеми. Зокрема, я дякую Норвегії за готовність допомогти забезпечити Україну необхідним обсягом газу на цю зиму,
– додав глава держави.
Також він подякував Британії за цілком конкретні домовленості, які вже вдалося досягнути, передусім в оборонній сфері.
"Сьогодні в розмові з прем'єр-міністром Сунаком я відчув, що ми однаково сприймаємо важливість цього року, перспективи цього року. Те, що саме зараз можна досягти вирішальної переваги, не давши Росії відігратись на тому чи іншому фронтовому напрямку", – заявив Зеленський.
Президент подякував і Нідерландам за однакове з Україною розуміння справедливості того, чим і як має завершитися ця війна.
"Я сьогодні поінформував пана прем'єр-міністра Рютте про найближчі розрахунки ворога, про те, що готується Росією на зимові місяці й початок весни. Впевнений, Україна буде почутою у Європі", – зауважив президент.
Він наголосив, що щодня продовжуватиме таку дипломатичну активність – як формальну, так і неформальну, як публічну, так і непублічну.
До теми Вигадкою про "втрати ЗСУ" у Дружківці росіяни намагаються перекрити резонанс Макіївки
Глава держави прокоментував удар росіян по Дружківці
Зеленський розповів, що зранку він провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Воно було тривалим. Були доповіді:
- Головнокомандувача щодо оперативної ситуації на фронті,
- керівника розвідки про те, чого варто очікувати від ворога найближчими тижнями й місяцями.
"Дуже детально визначаємо потреби України, нашої оборони, нашої енергетики. І працюємо над тим, щоб кожну з потреб задовольнити, зокрема з партнерами", – зауважив президент.
Він додав, що 2 січня російські терористи зруйнували ракетою льодову арену "Альтаїр" в Дружківці Донецької області. Вона почала працювати ще до війни, коли до приходу Росії Донбас мав нормальне життя. Там тренувалися діти, працювала дитяча спортивна школа, відбувалися хокейні змагання. Люди займалися спортом, святкували й просто раділи життю.
Краматорськ, Слов'янськ, Костянтинівка, Бахмут, Покровськ, Донецьк, Торецьк та інші міста й села Донбасу – всі знали, що це за арена, і багато хто там бував. Минулого року її використовували для збору та розподілу гуманітарної допомоги,
– зауважив глава держави.
Він наголосив, що російська ракета проти "Альтаїра" в Дружківці – це чергове зізнання держави-терориста, з чим вона прийшла на Донбас і що Сили оборони її звідти обов'язково виженуть.
"Смерть на Донбасі не запанує, і маємо зробити все, щоб викинути її триколор із Донбасу та інших земель України. Я дякую всім, хто воює й працює заради нашої перемоги! Я дякую всім, хто допомагає захищати життя! Слава Україні!" – підсумував Зеленський.