Зеленський провів офіційну зустріч з президенткою Словаччини Чапутовою: про що говорили сторони

16 вересня 2019, 17:15
Читать новость на русском

Президентка Словаччини Зузана Чапутова прибула до України з офіційним візитом. Провів з нею зустріч, зокрема, український гарант Володимир Зеленський.

Офіційна церемонія заходу пройшла на подвір’ї Маріїнського палацу у Києві. Тут очільники держав оглянули стрій почесної варти. Потім пролунали державні гімни України та Словаччини, передає пресслужба українського президента.

Цікаво! Україна та Словаччина призупинили транзит неякісної російської нафти

Зустріч Зеленського та Чапутової розпочалася у Маріїнському палаці у Києві

Після цього відбулося представлення делегацій двох країн і проходження воїнів почесної варти урочистим маршем. Власне так розпочалася зустріч Володимира Зеленського та Зузани Чапутової.

Далі було заплановано перемовини делегацій України та Словаччини під головуванням президентів двох країн. Під час заходу сторони обговорили питання покращення бізнес-клімату, збільшення інвестицій, боротьбу з контрабандою, подальше проведення реформ і спільне кіновиробництво. Також сторони обговорили тему підготовки двосторонньої Угоди про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції та співпрацю двох держав у енергетичній сфері, зокрема щодо транзиту газу.

Щодо боротьби з контрабандою, то цьому питанню президенти України та Словаччини приділили особливу увагу. Лідери країн, зокрема, наголосили, що боротися з контрабандою потрібно на законодавчому рівні, і це в інтересах як України, так і Словаччини. Також президенти України та Словаччини обговорили створення нового пункту перетину.


Відбулися перемовини делегацій України та Словаччини

Крім того, під час зустрічі Зузана Чапутова підтвердила підтримку євроінтеграційних прагнень України з боку Словаччини. Також вона вкотре підтримала питання суверенітету та територіальної цілісності України. Володимир Зеленський, зі свого боку, підкреслив, що на шляху до Європейського Союзу Україна продовжить втілювати реформи, особливо він відзначив концепцію "електронної держави". Водночас Володимир Зеленський подякував Словаччині за реабілітацію українських військових і надання підтримки в оздоровленні, зокрема членам їхніх сімей.


Володимир Зеленський і Зузана Чапутова

До речі, лідери США та Словаччини назвали "Північний потік-2" геополітичною зброєю

Зауважимо, що під час зустрічі український президент привітав Чапутову з обранням на посаду президента Словаччини. Словацька лідерка склала відповідну присягу 15 червня.

Після Зустрічі Зеленський і Чапутова провели спільний брифінг. На ньому український президент, зокрема, наголосив, що:

– Словаччина була та залишається гарним другом, добрим сусідом і надійним партнером України;

– Україна розраховує на підтримку, дипломатичний і санкційний тиск на Росію з боку усіх своїх партнерів, зокрема Словаччини, оскільки вся Європа почуватиметься у небезпеці, доки Російська Федерація ігнорує міжнародне право;

– Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС сприяє високим показникам товарообігу між Україною та Словаччиною;

– Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має фіксувати всі порушення та реальну ситуацію на Сході України.

Зверніть увагу! Зеленський пояснив, чого саме очікує від зустрічі в нормандському форматі

Натомість Зузана Чапутова позитивно оцінила ситуацію в районі Станиці Луганської. За її словами, обмін в’язнями з Росією та відновлення переговорів у Нормандському форматі є дуже важливим сигналом, оскільки шляхом діалогу можна змінювати справи на краще.

Кожне вирішення конфлікту повинне ґрунтуватися на принципах міжнародного права та брати до уваги суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу і Криму, Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією ЄС, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, поки не буде виконано мінські угоди та Україна не матиме контролю над своєю територією,
– зауважила політикиня.

Водночас вона додала, що за останні роки Україна досягла великого прогресу.

Що відомо про Зузану Чапутову

Наприкінці березня вона перемогла на виборах президента Словаччини, заручившись підтримкою понад 58% виборців. Таким чином, вона стала першою в історії країни жінкою-президентом. Крім того, Зузана Чапутова у свої 45 років стала наймолодшим президентом Словаччини.

До президентської посади у Словаччині Чапутову знали як "народного адвоката". Зокрема, вона брала участь у масових протестах проти корупції, що розпочалися після вбивства журналіста Яна Куцяка. Також політикиня була членом партії "Прогресивна Словаччина", щоправда ця політсила не входила до складу словацького парламенту.

Щодо її позиції, то вона є дружньою до України. Також Чапутова виступає за європейську перспективу для Києва та за продовження санкцій проти РФ. А політику господаря Кремля Володимира Путіна називає "загрозою не лише для Словаччини, а й для всієї Європи".