Росіяни офіційно визнали, що тримають в заручниках українського журналіста Хилюка

10 квітня 2024, 15:13
Читать новость на русском

Дмитра Хилюка тримають під вартою на території Росії. Окупаційні війська викрали журналіста в березні 2022 року з його рідного села Козаровичі на Київщині.

Про це дізнались його родичі з відповіді на запит до міноборони країни-агресорки, повідомляє видання "Ґрати".

Дивіться також Катування, біль і розпач: як Росія викрадає цивільних українців і чому їх так важко визволяти

Втім, розкривати місцезнаходження Дмитра Хилюка вороже міноборони не стало, посилаючись, ніби то, на гарантування безпеки ув’язненого та недопущення терористичних актів у місцях утримання.

Росіяни визнали журналіста полоненим, хоч він ним і не є

Лист від російського Міноборони містить перелік гарантій військовополоненим за міжнародним гуманітарним правом, хоча Дмитро Хилюк – не військовослужбовець. Він на момент викрадення працював у Києві журналістом УНІАН.

"Вони не кажуть, що він є агентом якимось чи військовослужбовцем, але, менше з тим, вони посилаються на Женевські конвенції про поводження з військовополоненими. Відповідно, можна вважати, що вони визнають його військовополоненим, хоча він таким не є",  –говорить Оксана Михалевич, адвокатка Дмитра Хилюка.

Є й інші підтвердження, що Дмитро Хилюк живий і в полоні

Влітку 2022 року Міжнародний комітет Червоного Хреста вже повідомляв родичів Дмитра про те, що він живий. Члени комітету навіть передали записку, написану його рукою, як підтвердження.

Нещодавно ж міжнародна організація "Репортери без кордонів" поспілкувалась із чоловіком, якого звільнили з російського полону в січні 2024 року. Він розповів, що його етапували в травні 2023 року разом з Дмитром Хилюком з Новозибкова до виправної колонії №7 в селищі Пакіно Володимирської області Росії. Під час поїздки в одному фургоні Дмитро розповідав, що його тримали в одиночній камері понад три місяці і не давали зв’язатись ні з родичами, ні з редакцією.

Що ще відомо про поводження росіян з українськими військовополоненими

  • За останні два роки Офіс генпрокурора зареєстрував 27 випадків розстрілів росіянами наших військових, що потрапили в російський полон. Там запевняють, що це - не поодинокі випадки, і їх кількість зростає в геометричній прогресії.

  • Один із таких випадків трапився нещодавно біля Кринків, що на Херсонщині. Ворожі військові оприлюднили відео зі стратою наших беззбройних і нерухомих солдат 6 квітня.

  • Після появи відео в мережі український омбудсмен Дмитро Лубінець терміново звернувся до ООН і Червоного Хреста. На його думку, розстріл полонених стався через "беззубу реакцію" міжнародних організацій.

  • Командир полку "Азов" Денис Прокопенко також розповідав, що росіяни застосовують до полонених азовців всі можливі тортури та знущання. Також наших військових намагаються "судити" для покращення позиції в обмінному процесі.