Втратив 63 кілограми в полоні: історія керівника прикордонного загону

28 жовтня 2022, 10:55
Читать новость на русском

Джерело:

ДПСУ

Під час великого обміну полоненими, що відбувся наприкінці вересня, додому повернувся і прикордонник Юрій Мадін. Заступник командира Донецького прикордонного загону майже 3 місяці провів на "Азовсталі".

Після тривалої оборони Маріуполя Юрій Мадін потрапив у полон росіян. Про шлях та випробування, які йому довелося пережити, – читайте далі.

Важливо Пережила пекло російського полону: звільнена захисниця "Азовсталі" нарешті зустрілася з рідними

За час полону чоловік змінив не одну колонію. Український захисник був і в Оленівці.

Морально було дуже важко. Все залежало від зміни, яка несе службу. Книги забирали, телефони брати, ясна річ, не дозволяли. У мене зберігся зошит з німецької мови і я вивчав німецьку (сміється – 24 канал),
– сказав Юрій Мадін.

У колонії прикордонник намагався читати, аби хоч чимось себе зайняти та відволіктися. Також намагався займатися спортом. Але не тільки для того, щоб підтримувати форму.

"Заняття спортом бодай трохи перебивали відчуття голоду. Я схуд на 63 кілограми, перебуваючи в Оленівці", – додав він.

Під час обміну Юрія Мадіна, як і інших захисників, зустрічали карети швидкої та лікарі. На кадрах з обміну видно, що його під руки ведуть українські медики. Чоловік виснажений та втомлений, але посміхається. 

Український прикордонник розповів про полон: дивіться відео

Юрій зізнався, що до останнього не розумів, куди їх везуть. Росіяни просто зав'язали очі й повезли в невідомому напрямку. Він та інші наші військові намагалися начепити на себе якомога більше речей, бо знали, що росіяни все забирають.

Тому я одягнув кілька пар шкарпеток, курточку, фліску. Нас повели до їдальні, влаштували огляд, посадили навпочіпки та сказали чекати. Потім під'їхало 3 КамАЗи. Усім закрили очі. Тим, хто був у шапці, її до очей примотували скотчем. Хто шапки не мав, тому одягали чорний пакет і теж перетягували скотчем,
– згадав наш захисник.

Він зазначив, що відчув зерно надії, що їх везуть на обмін, коли росіяни між собою почали говорити про перетин кордону. 

Вже коли ми почули українську мову, то я подумав: "Невже зараз відбудеться цей момент". 

Що варто знати про обмін полоненими наприкінці вересня

  • Ввечері 21 вересня Україна та Росія провели масштабний обмін полоненими. Додому вдалося повернути 215 українських захисників та захисниць. У межах обміну вдалося звільнити і 5 бойових командирів, серед яких командир полку захисників Маріуполя Денис Прокопенко.
  • Звільнені бойові командири до кінця війни перебуватимуть на території Туреччини – у комфортних умовах на повному забезпеченні. Вочевидь, Росія дуже боїться їхнього ймовірного повернення на поле бою.
  • Всіх українських героїв обміняли на 55 російських окупантів та кума Путіна.
  • Цікаво, що умови обміну передбачають, що бойові командири до кінця війни перебуватимуть під протекцією Реджепа Ердогана і не виїжджатимуть за межі Туреччини.

Увага – Захисники "Азовсталі" нарешті вдома: дивитись відео