ЄС може зобов'язати Україну виконати ще 4 умови для вступу: коли буде фінальне рішення
Україна вже цьогоріч може розпочати переговори для вступу в Європейський Союз. Проте лідери ЄС просять Європейську раду зобов'язати нашу державу виконати ще декілька додаткових завдань перед початком переговорів.
Про це в ефірі телемарафону повідомила міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає 24 Канал. Зазначимо, що у середу, 8 листопада, Єврокомісія ухвалила історичне рішення – рекомендувала почати переговори з Україною щодо членства.
Зверніть увагу Коаліція F-16, заморожені російські гроші та вступ до ЄС: про що Кулеба домовлявся з Бельгією
Наступні кроки
Попри позитивне рішення щодо початку переговорів, європейські лідери просять Київ реалізувати ще кілька умов. Єврорада 14 грудня може зобов'язати Україну виконати 4 додаткові завдання.
Європейська комісія, визначаючи чотири додаткові очікування щодо антикорупційної реформи, антиолігархічного законодавства в частині лобіювання та нацменшин не визначили це як рекомендації,
– сказала Стефанішина.
Однак, за її словами, не факт, що європейські лідери саме у такий спосіб підтримають бачення Єврокомісії. Крім того, деякі з цих завдань мають бути ухвалені найближчим часом.
"Думаю, що 14 грудня ми будемо бачити фінальне рішення. І тільки після цього будемо розуміти наступні кроки", – додала міністр.
Важливо! Єврокомісія підготувала звіт про прогрес, якого досягла Україна на шляху до Європейського Союзу. У ньому зазначили, що наша держава виконала 90% реформ.Вступ України в ЄС: останні новини
- Експрезидент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зробив абсурдну заяву буцімто Україна "корумпована на всіх рівнях". Втім, Урсула фон дер Ляєн "дала гучний ляпас" попереднику.
- Угорщина неодноразово погрожувала, що блокуватиме членство України в ЄС, поки не буде розв'язане питання щодо нацменшин. Наша держава вже відправила в Будапешт дорожню карту з поясненням, як можна вирішити суперечливі моменти.
- Водночас Брюссель порадив Києву посилити боротьбу з корупцією, знизити надмірний вплив олігархів на законодавців та виконувати усі реформи у законодавстві щодо нацменшин.