Охоплює половину України: що означає приліт російського літака А-50 до Білорусі

16 грудня 2022, 14:10
Читать новость на русском

З Росії на білоруський аеродром перемістили літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У. Окупанти мають в наявності не більше 10 подібних літаків.

Про це в ефірі 24 каналу повідомив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков. Якщо вірити російським специфікаціям, такий літак відповідає за виявлення цілей на відстанях до 450 кілометрів.

До теми Під час масованої атаки росіяни вперше запускали Ту-95 з "Енгельса"

За словами Олега Каткова, А-50У оснащено радаром, який бачить повітряні цілі на значній відстані.

"Його розмiщення в Білорусі дозволяє з районів патрулювання "дивитися" доволі далеко, охоплювати половину України. І наводити далекобійні засоби повітряного ураження", – пояснив військовий експерт.

Разом з літаком далекого радіолокаційного виявлення під Мінськ прилетіли винищувачі-перехоплювачі МіГ-31. Такі літаки можуть бути не тільки носіями ультразвукової ракети "Кинжал", а також можуть нести далекобійні ракети Р-37, які мають дальність польоту 150 кілометрів. У цьому випадку А-50У виступає літаком наведення.

У лютому А-50У також були в Білорусі

Олег Катков повідомив, що під час брифінгу 15 грудня в українському Генштабі надали інформацію, що у лютому, перед вторгненням, Росія сконцентрувала на території Білорусі значне авіаційне угрупування, укомплектоване літаками А-50У.

Це, звісно, не означає, що з території Білорусі напад буде здійснено прямо зараз, але це певний маркер того, що йде посилення повітряної складової,
 – відмітив головний редактор Defense Express.

Катков зазначив, що наразі до Білорусі переміщено лише А-50У та три МіГ-31. У лютому росіяни сконцентрували в сусідній країні кілька десятків штурмовиків та півтора десятка винищувачів. На даний час такої кількості російських літаків в Білорусі не помічено. Крім того, варто пам’ятати, що літаки А-50 базувалися на території Білорусі до липня.

Росія нарощує сили в Білорусі: що відомо

  • В американському Інституті з вивчення війни (ISW) вважають, що російське вторгнення з Білорусі наразі не є неминучим.
  • Армен Чибухчян вважає, що повторний наступ на Київ можливий за умови, якщо російському диктатору Владіміру Путіну вдасться переконати Білорусь безпосередньо вступити у війну проти України.
  • Російський диктатор збирається до свого білоруського колеги. У Мінську Владіміра Путіна разом з делегацією чекають 19 грудня.