"Чорна мітка" для Орбана: що таке 7 стаття Євросоюзу, яку хочуть застосувати проти Угорщини
Європарламент проголосував за резолюцію, щоб Рада ЄС активізувала 7 статтю проти Угорщини, яка обмежує право голосу. Це рішення має рекомендаційний характер. Але це така "чорна мітка" для Угорщини.
Про це 24 Каналу розповів політолог-міжнародник Максим Ялі, зауваживши, що Європарламент пішов на такий крок, аби уникнути вето Угорщини на фінансову допомогу для України або ж на інші важливі рішення. Це таке собі попередження.
Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?
Зазвичай рішення в ЄС ухвалюють через консенсус. Однак Угорщина регулярно продовжує вставляти палки в колеса.
Прописаний механізм, аби нейтралізувати такі уряди, коли одна держава блокує важливі рішення. Але ця процедура є дуже складною бюрократично. Головне пам'ятати, що резолюції Європарламенту мають рекомендаційний характер. Вони не є вирішенням проблеми, але є такою "чорною міткою" для Угорщини,
– сказав Ялі.
На Угорщину можна вплинути
Як наголосив Ялі, вже 1 лютого буде черговий саміт ЄС, де є сподівання, що рішення про 50 мільярдів євро для України нарешті буде ухвалене. Якраз у цьому контексті Угорщині дали "чорну мітку", щоб Орбан не ставив палки в колеса. Не варто забувати, що є ще й прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який так само може почати заважати.
Попри це, на ту ж Угорщину реально вплинути. Адже ця країна потребує грошей від Європейського Союзу.
Слабкий бік Угорщини в тому, що ця країна не є донором грошей, а реципієнтом. Вона отримує набагато більше, ніж дає спільному бюджету. І тут вже з'являється багато різних варіантів, як домовитися,
– сказав Ялі.
Віктор Орбан: останні новини
- Європарламент проголосував за резолюцію із закликом застосувати 7 статтю проти Угорщини, яка обмежить право голосу для цієї країни. Також там є намір почати внутрішнє розслідування щодо рішення Єврокомісії про виділення 10 мільярдів євро на користь Угорщини.
- Орбан також критикує план фінансової підтримки України. Йому не подобається ідея, що Україна отримає 50 мільярдів євро за чотири роки.
- Цікаво, що зараз триває підготовка до можливої зустрічі Зеленського та Орбана. Наприкінці січня на Закарпатті мають зустрітися глава МЗС України Дмитро Кулеба та угорський колега Петер Сіярто.