Український офіс Amnesty пояснив свою позицію щодо скандального звіту організації
Джерело:
Amnesty InternationalПравозахисна організація Amnesty International, яка раніше заявила, що українцям загрожує українська армія, постаралася пояснити свої скандальні вислови.
Так, раніше в організації заявили, що ЗСУ наражають на небезпеку цивільне населення. Нібито захисники України створюють бази й розміщують озброєння в школах і лікарнях. Після критики українського суспільства та відповіді української влади Український офіс Amnesty висловити свою позицію.
До теми Черговий теракт країни-терориста росії, – у Зеленського відреагували на обстріл Торецька
Позиція українського офісу Amnesty
Там наголосили, що Amnesty International визнала вторгнення росії на територію України актом агресії та грубим порушенням Статуту ООН, що є злочином згідно з міжнародним правом.
Як міжнародна організація, Amnesty International займається розслідуванням та документуванням воєнних злочинів під час російсько-української війни. З 24 лютого, дослідники і дослідниці організації задокументували десятки воєнних злочинів і довели, що вони були скоєні російськими військовими,
– мовиться в повідомленні.
Зокрема організація має задокументовані дані щодо атак росії на Маріупольський драматичний театр, на житловий будинок та пляжний курорт у Сергіївці, докази щодо воєнних злочинів російських військових в Київській області тощо.
У Amnesty International пообіцяли, що передадуть задокументовані дані у Міжнародний кримінальний суд, що, своєю чергою, сприятиме міжнародному правосуддю та притягненню винних до відповідальності.
В організації уточнили, що усі факти злочинів окупантів збирає окрема команда Департаменту реагування на кризи Amnesty International, яка й займається підготовкою матеріалів.
З початку повномасштабного вторгнення український офіс адвокатує розслідування та допомагає залучити слідчих-криміналістів інших країн до розслідувань воєнних злочинів на території України,
– сказала директорка українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук.
Там додали, що за останні 8 років Amnesty International в Україні проводила публічні кампанії за боротьбу з домашнім насильством, адвокатувала ратифікацію Стамбульської конвенції, фіксувала порушення прав людини в окупованому Криму, займалась освітою з прав людини, взаємодіяла з поліцією з питань дотримання права на свободу мирних зібрань та розслідування нападів на ґрунті ненависті.
Український офіс Amnesty International співпрацює з державними інституціями та правозахисною спільнотою задля досягнення верховенства права і всебічної реалізації прав людини,
– мовиться в релізі.
Попри це, компанія ніяк не прокоментувала слова своїх міжнародних колег.
Що сказали у міжнародній організації Amnesty International
У пресрелізі міжнародної організації мовилось наступне: "тактика України порушила міжнародне гуманітарне право, перетворивши цивільні об'єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах, які послідували за цим, загинули мирні жителі і була зруйнована цивільна інфраструктура".
Організація закликала українську владу негайно забезпечити розміщення сил якомога далі від населених пунктів або ж евакуювати цивільне населення "з районів, де ведуться бойові дії".
Якщо коротко, українську армію звинуватили ледь не у всіх смертних гріхах, але при цьому осудивши "хаотичні обстріли" російської армії.
Реакція української сторони
- Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр сказала, що Україна дотримується політики відкритості та об’єктивного підходу до дій як агресора, так і наших військових. І якщо є факти порушень з боку наших захисників, то "ми готові до розслідування, але тільки у рамках контексту, а не за голими звинуваченнями".
- Крім цього, на скандальні заяви Amnesty International відреагував міністр оборони Олексій Резніков, який сказав, що Україна не дозволить паплюжити свою армію, оскільки звіряча поведінка саме в російських військових.
- Раніше на резонансну заяву неурядової організації відреагували в Офісі Президента. Михайло Подоляк наголосив, що Україна чітко дотримується усіх законів ведення війни і міжнародного гуманітарного права. Також він зазначив, що не можна примусово евакуювати людей, які не хочуть цього робити.
- Тим часом очільник МЗС Дмитро Кулеба назвав звіт Amnesty International несправедливим та обурливим.
До теми – росія вдарила по церкві в Торецьку: дивіться відео