"Бавовна" в Ірані: чи зірве це контракти на постачання дронів до Росії
Атака безпілотниками по Ірану має позитивні наслідки для українців. Ці події поставлять під сумнів ймовірність постачання озброєння Росії, яка використовує його для війни проти України.
Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, іранців від "бавовни" не врятували навіть спеціальні системи захисту.
Цікаво Удар по Ірану здійснив все ж Ізраїль, – джерела WSJ
Яке значення атак по Ірану для України
Іван Ступак пояснив, що не всі герої носять плащі. Тому ми передбачаємо, що це був Ізраїль.
"Оскільки він вже тривалий час працює над знищенням іранської ядерної програми", – наголосив він.
За його словами, ізраїльський народ також вдається до ліквідації іранських вчених, які, власне, працюють над ядерною програмою.
Експерт Українського інституту майбутнього переконаний, що останні події в Ірані грають на руку Україні.
Такий вчинок беззаперечно працює на Україну, будь-яке знищення, пошкодження іранської програми з виробництва безпілотників, ракет сприяє Україні,
– зосередив увагу він.
На думку Ступака, найближчим часом не варто очікувати великі партії цих безпілотників з Ірану до Росії. Звісно, імовірно, що частина з них вже може бути в дорозі.
"Але сама програма дійсно зараз відтермінована буде: суттєве погіршення логістики, відновлення теж буде суттєвим", – додав він.
Колишній працівник СБУ розказав, що іранці своєю чергою натягували на підприємства спеціальні сітки, що перешкоджали роботі безпілотників. Втім, судячи з усього, така методика не спрацювала.
Іван Ступак розповів, чи зміниться щось для України через атаки по Ірану: дивіться відео
Чи зробить Іран висновки
Водночас політолог Андрій Вігірінський наголосив, що в Ірані щороку здійснюються схожі атаки, просто змінюються самі об'єкти. Тому в іранців не виникло ефекту новизни.
Попередження з Іраном не працюють. Тобто спроби використати елементи політичної провокації станом на сьогодні зайшли в глухий кут,
– пояснив він.
На думку політолога, якби до цього на Іран не були здійснені атаки, то можна було б розглядати це як сигнал для зупинення співпраці з Москвою чи припинення певних дій, пов'язаних з реалізацією ядерної програми.
За його словами, попередження такого характеру насправді не приведуть до чогось кращого щодо питань відносин з Іраном.
"Йти на ще більшу ескалацію – це, навпаки, давати козирі владі Ірану в тому, що їхня боротьба була праведною і вірною", – додав він.
До того ж, не знаючи, по якому саме об’єкту було завдано удару, ми не можемо говорити про невідворотність наслідків атаки дронами по Ірану.
Андрій Вігірінський повідомив, чи зміниться політика Ірану через останні події: дивіться відео
Атака безпілотниками Ірану: головні новини
- Вночі проти 29 січня в Ірані безпілотники атакували їхній оборонний комплекс. Офіційні особи Ірану заявили, що нібито країна запобігла спробі атаки 3 невеликих квадрокоптерів на фабрику боєприпасів у місті Ісфахан біля ділянки, що належить Іранському центру космічних досліджень. На цей центр США наклали санкції через роботу над іранською програмою балістичних ракет.
- Вибухи в Ірані пролунали у декількох містах. В Ісфахані безпілотники атакували один із центрів виробництва боєприпасів Міноборони країни. Масштабна пожежа спалахнула на заводі з перероблювання нафти в промисловому районі Салімі в місті Азаршахр. Також повідомили про вибухи у місті Хой на північному заході Ірану. Крім того, є інформація про вибухи на військових базах в Хамадані та Караджі.
- Згодом на цю новину відреагували в Офісі Президента нашої держави. Радник глави ОП Михайло Подоляк лаконічно констатував, що "Україна попереджала Тегеран", хоча й деталей цього інциденту не озвучив.
- Стало відомо, що атака безпілотників по Ірану спричинила чималі пошкодження підприємств. Попри заяви Тегерану про те, що "пошкодження майстерень мінімальні" внаслідок атаки дронів, видання Jerusalem Post так не вважає. Власне, там констатували з посиланням на власні джерела у розвідці, що обстріл мав феноменальний успіх.