Усе на захист Путіна: чи може Росія вберегти територію від повітряних атак

2 вересня 2023, 14:02
Читать новость на русском

Удари дронами по російських стратегічних об'єктах підтверджують недостатню кількість засобів ППО. Для виготовлення нових систем захисту російські заводи працюють цілодобово, але навіть так закрити всю території ворогу не вдається.

Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. Він зауважив, що не варто відкидати можливості Росії виготовляти ще більше систем ППО, але всю території захистити точно не вдасться. 

Дивіться також "Це тільки початок": у Повітряних силах прокоментували атаки дронів на Москву

Найперше – захист Путіна

Сьогодні російські заводи працюють в режимі воєнного стану, тобто без вихідних і без перерви, тому потенціал Росії ще не вичерпаний. Однак, найперше ППО захищатиме бункери й резиденції Путіна, а також центри ухвалення рішень.

Доводиться робити вибір: ставити ППО біля бункера Путіна чи захищати стратегічні бомбардувальники. Бачимо, що ставлять там де Путін,
– сказав Сергій Жирнов.

Жирнов розповів, що найперше захищатиме російська ППО: дивіться відео

Треба розставляти пріоритети

Якби Росія справді мала багато засобів протиракетної й протиповітряної оборони, то розмістила б їх на всіх стратегічних об'єктах. Проте у країни-агресорки таких об'єктів набагато більше, ніж наявних можливостей для захисту неба. Тому доводиться робити вибір і розставляти пріоритети.

Росіяни захищатимуть місця ухвалення політичних рішень. Вони пам'ятають, як осоромились, коли в Кремль прилетіло 2 дрони. Сьогодні там очевидно поставили якийсь захист, 
– зауважив Сергій Жирнов.

Ймовірно, ППО стоїть й біля резиденції Путіна, будівлі Міністерства оборони, Генерального штабу – це той напрям, який росіяни забезпечують. Далі йдуть командні пункти, воєнні округи й замки Путіна: Геленджикский замок і резиденція в Сочі. Тоді за надлишковим принципом покриватимуть стратегічні об'єкти, які в Росії сьогодні погано захищені.

Минулого року безпілотники вдарили по авіабазі в Дягілєво й двічі по аеродрому "Енгельс". Цього року такі випадки знову були, зокрема й там, де стояли стратегічні бомбардувальники. Ми розуміємо, що все це в них погано захищено, бо ППО не вистачає,
– підкреслив ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії.

У Росії почастішала "бавовна"

  • Особливо тривожним для росіян була ніч 3 травня. Поблизу Кремля пролунали потужні вибухи, а місцеві бачили іскри в небі. В Росії одразу ж заговорили про "замах на Путіна" й видали абсурдну заяву про те, що Москву "атакувала" Україна.
  • У ніч з 29 на 30 серпня горів стратегічний аеродром у Пскові. На цьому аеродромі дислокується 334 військово-транспортний авіаційний полк, на озброєнні якого літаки Іл-76. Унаслідок вибуху пошкоджень зазнали 6 літаків.
  • Володимир Зеленський коментуючи випадки щоденної "бавовни" у Росії, сказав, що війна повертається до агресора. Це хоч трохи дає відчуття справедливості для громадян нашої країни.