Автокефалія для України ставить хрест на планах Кремля відновити імперію, – архієпископ
Утвердження єдиної автокефальної помісної церкви в Україні ставить хрест на неоімперському проекті Росії. Окрім того, Кремль не наважиться посилити агресію проти Києва, якщо в Україні ніхто не даватиме приводів "захищати православних".
Про це розповів постійний член Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря, повідомляє "Главред".
Читайте також: "Йому доведеться відповідати ще на землі": у РПЦ знову пригрозили Вселенському патріарху
Архієпископ зазначає, що у Москві сподіваються на відновленні імперії. Проте її час минув – завдяки автокефалії для України здійснити ці плани не вдасться.
Тільки на одному прикладі того, що з приводу автокефалії Української церкви Путін скликав засідання Ради безпеки Росії, переконуємося, що з російської сторони держава не лише не відокремлена від церковних питань, а навпаки – тісно у них залучена,
– зазначив він.
Архієпископ Євстратій Зоря наголошує, що влада Росії втручається у церковні питання і визначає їх, даючи відповідні вказівки Московській патріархії.
"Наше спільне завдання – протистояти провокаціям, не допускати насильства у питаннях віри, зробити все необхідне для того, щоб люди мали можливість усвідомлено і добровільно зробити свій вибір на користь української церкви або, хто цього бажає, залишитися в складі російської церкви", – наголосив Євстратій.
За його словами, Кремль не матиме обґрунтування для посилення агресії проти України, якщо тільки у самій Україні ніхто не буде давати привід "захищати православних".
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео