Банковій такий кандидат не підходить, – у Центрі протидії корупції розповіли про саботаж у САП

11 жовтня 2021, 18:15
Читать новость на русском

Є 2 фіналісти конкурсу на очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Питання в тому, хто з них обійме посаду заступника, а хто керівника САП.

Чому відбувається саботаж – не є секретом. Про це в ефірі 24 каналу розповіла юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Варто прочитати Судова мафія наступає: як виправдовують нетверезих і корумпованих та саботують реформу

Вона пояснила, що за правилами перемагає той, хто набере в рейтингу найбільше балів. Наразі лідирує кандидат Олександр Клименко. Це детектив, який керував слідством Національного антикорупційного бюро щодо Олега Татарова.

Звісно, такий кандидат не влаштовує Банкову. Тому що це незалежна особа, яка може розслідувати людей, попри їхні посади і статус,
– наголосила Щербан.

За її словами, очевидним є те, що відповідний сценарій цього конкурсу не влаштовує Офіс Президента. Реакція виглядає більше награною, щоб хоч якось відповісти на критику і слова іноземного посольства щодо саботажу.

Нагадаємо! Президент України Володимир Зеленський відреагував на затримання конкурсу

на очільника САП. Він наголосив, що члени комісії повинні виконати свій обов'язок.

"Виглядає так, що поки комісія не хоче і не збирається якось реагувати та щось робити. Тому що вже завтра (12 жовтня – 24 канал) повинно було відбутись нове засідання, але воно не відбудеться", – відзначила Щербан.

Щербан: Це свідомий саботаж

Членів до комісії делегували фракції, зокрема й від "Слуги народу". Члени комісії, делеговані провладною фракцією, не з'явились на засідання.

Це свідомий саботаж. Тому що дата цього засідання, де мав би вже відбуватися фінальний етап конкурсу – практичне завдання, була заздалегідь всіма узгоджена. Як озвучили інші члени комісії, буквально перед засіданням частина членів комісії повідомила, що вона не буде присутньою.

Олена Щербан

Юристка ЦПК

Вона розповіла, як стало зрозуміло з розмов на засіданні комісії, яке було публічним, до тих членів комісії навіть не могли додзвонитись. 

У ЦПК прокоментували конкурс на голову САП: дивіться відео

Татарову не подобається результат конкурсу

Щербан розуміє, чому відповідного процесу не хоче Олег Татаров. Він, попри пред'явлені обвинувачення, досі залишається негласним "куратором" правоохоронних органів.

Звісно, йому не подобається результат конкурсу і те, на що цей конкурс виходить,
– зауважила юристка.

Якщо не було вказівки президента "тормозити конкурс", то, як вважає Щербан, його розблокують.

Читайте також Ключовий етап конкурсу з обрання голови САП зірвано, – Шабунін

"Не хочеться вірити, що це вказівка президента. В будь-якому разі не зрозуміло, навіщо президентові публічно обіцяти швидке завершення конкурсу на такому рівні у США і потім просто продовжувати блокування", – додала експертка.

Відзначимо! Відбір на нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури триває вже рік.

Головне про конкурс на главу САП

  • Зеленський заявив, що члени конкурсної комісії з обрання керівника САП повинні виконати свій обов'язок, а не саботувати конкурс.
  • Європейський Союз і США розчаровані зривом засідання комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і закликали без зволікання відновити роботу.
  • Засідання комісії, яка має обрати керівника САП, не відбулося 9 жовтня через відсутність кворуму. Фактично члени комісії такими діями блокують процес вже не вперше.
  • САП не має постійного керівника з серпня 2020 року, відколи її очільник Назар Холодницький подав у відставку. Його обов'язки наразі виконує Максим Грищук.